Pagalba
3550
narių
6
organizacijos
Pagalba
Aptarti Aplinkos apsaugos departamente planuojami struktūriniai pokyčiai
2022-06-02

Lietuvos aplinkos apsaugos sistemos darbuotojų profesinės sąjungos (LAASDPS) atstovai šios savaitės pradžioje susitiko su Aplinkos apsaugos departamento (AAD) ir Aplinkos ministerijos  atstovais. Susitikimas buvo skirtas AAD planams vietoje veikiančio AAD Komunikacijos skyriaus ir atskirų konsultacijas teikiančių darbuotojų steigti Komunikacijos ir aplinkai saugaus elgesio skatinimo departamentą. Planuojama, jog naująjį departamentą susidarys 3 skyriai: komunikacijos, konsultavimo ir aplinkai saugaus elgesio skatinimo. Iš viso jame bus 13 pareigybių, 5 iš kurių - naujos. 

 

Konsultacijų metu LAASDPS išsakė visą eilę pastebėjimų ir pateikė savo argumentus dėl planuojamų pertvarkų. 

 

Viena vertus, suprantamas AAD vadovybės ketinimas kelti įstaigos įvaizdį, stiprinant konsultavimo ir komunikavimo pajėgumus. Visgi nerimą kelia tai, kad numatomi pokyčiai ir naujų padalinių atsiradimas planuojamas be papildomų resursų. Vadinasi, tam bus naudojami aplinkos apsaugos valstybinei kontrolei skirtos lėšos, o tai didina tikimybę, kad AAD kontrolę vykdantiems pareigūnams sumažės galimybės būti paskatintiems už jų vykdomą darbą arba padidės darbo krūvis dėl sumažėjusių kontrolei skirtų pareigybių.

 

LAASDPS priminė, kad jau keletą metų aktyviai prisideda prie Aplinkos ministerijai pavaldžių įstaigų (tame tarpe ir AAD) finansavimo padidinimo, siekia, kad aplinkosaugoje dirbančių darbuotojų, profsąjungos narių atlyginimai būtų konkurencingi, o darbuotojai būtų linkę likti sistemoje. 

 

Po konsultacijų AAD priims galutinius sprendimus dėl planuojamų pokyčių ir, tikėtina, teiks siūlymą ministerijai. LAASDPS tikisi, kad profesinės sąjungos pateikti argumentai bus išgirsti ir tinkamai įvertinti, o priimti sprendimai nepadarys neigiamos įtakos aplinkos apsaugos valstybinei kontrolei ir ją vykdantiems darbuotojams. 

Ar esate vienos iš NPPSS organizacijų narys?