Pagalba
3800
narių
6
organizacijos
Pagalba
Ar šiemet Vilniaus AVPK pasirūpins darbuotojų sveikata?
2017-03-08

2016 m. ankstyvą pavasarį Vilniaus apskrities vyriausiasis policijos komisariatas (AVPK) išplatino pranešimą, kad policijos pareigūnai, norintys nemokamai pasiskiepyti nuo erkinio encefalito, registruotųsi nurodytais kontaktais. Ir nors pareigūnai noriai registravosi nemokamiems skiepams gauti, tačiau nei pavasarį, nei vasarą ar rudenį kvietimo skiepytis nesulaukė. Kodėl taip atsitiko - pareigūnai informuoti nebuvo. Praėjo metai, vėl pavasaris. Įdomu ar pareigūnai bent jau šiemet bus pagaliau paskiepyti nuo erkinio encefalito?

Vilniaus apskrities ikiteisminio tyrimo įstaigų profesinė sąjunga (VAITĮPS) tikisi, kad 2017 metais, į šią problemą bus pažiūrėta atsakingiau, nes saugus ir sveikas pareigūnas, vienas iš policijos sistemos stabilumo garantų.

Gamta jau išsivadavo iš žiemos sąstingio, o tai reiškia, kad pievose, miškuose, parkuose ima tykoti erkės. Jų sezonas prasideda ankstyvą pavasarį, vos ištirpus sniegui, ir tęsiasi iki pirmųjų šalnų. Todėl medikai ypač rekomenduoja skiepytis tiems, kas dirba taip vadinamose endeminėse vietovėse, t.y. miškuose, parkuose ir pan.

Į rizikos grupę patenka ir policijos pareigūnai, kurių veikla neapsiriboja vien darbu kabinete, ar automobilyje, nes jiems patruliuoti, tirti nusikaltimus tenka ir parkuose, ir pievose, ir miškuose, kur erkių apstu. Vienas šio mažo voragyvio įkandimas gali sukelti labai rimtas pasekmes, nes daugelis erkių rūšių pavojingos dėl platinamų infekcinių ligų.

Ar esate vienos iš NPPSS organizacijų narys?