Pagalba
3800
narių
6
organizacijos
Pagalba
Ar teisėtas Vyriausybės „apynasris“ Valstybės tarnybos įstatymui?
2017-01-23

Lietuvos aplinkos apsaugos sistemos darbuotojų profesinė sąjunga (LAASDPS) suabejojo, ar Vyriausybė neviršija savo įgaliojimų bandydama stabdyti Valstybės tarnybos įstatymo įsigaliojimą.

 

Tokios abejonės kilo po to, kai prieš kelias dienas, sausio 17 d., Lietuvos aplinkos ministerija jai pavaldžioms įstaigoms išsiuntinėjo raštą „Dėl konkursų organizavimo“, kuriame, remdamasi Ministro Pirmininko 2016 m.gruodžio 21 d. raštu, nurodo, kad iki viešojo sektoriaus pertvarkos plano patvirtinimo įstaigose neorganizuoti konkursų į laisvas valstybės tarnautojo pareigybes ir nepriimti darbuotojų pagal darbo sutartis. O ypatingais atvejais dėl darbuotojų priėmimo nurodoma motyvuotu prašymu kreiptis į Aplinkos ministeriją.

 

Negana to, Vyriausybės pavedimu ir Aplinkos ministro raštu stabdomos ir kitos  Valstybės tarnybos įstatymo normos bei jų taikymas, t.y. ministerija nurodo, jog būtina gauti raštišką pritarimą norint perkelti tarnautoją į aukštesnes pareigas arba suteikti jam kvalifikacinę klasę.

 

Pasipiktinusi aplinkosaugininkų bendruomenė kreipėsi į profesinę sąjungą klausdama, ar tai teisėta?

 

Lietuvos aplinkos apsaugos sistemos darbuotojų profesinė sąjunga kreipėsi į Aplinkos ministrą ir į Vyriausybę. Prašoma paaiškinti iki kada, kiek laiko toks draudimas organizuoti konkursus ar priimti darbuotojus pagal darbo sutartis galios; kas ir kuo vadovaudamasis sprendžia, ar leisti vykdyti Valstybės tarnybos įstatymą ir ar tokie sprendimai turi teisinį pagrindą. Profesinė sąjunga tikisi gauti atsakymą ir į tai, ar bus imtasi kokių sankcijų prieš tuos vadovus, kurie visgi nuspręs vykdyti Valstybės tarnybos įstatymą.

Ar esate vienos iš NPPSS organizacijų narys?