Pagalba
3800
narių
6
organizacijos
Pagalba
Atsakymas Lietuvos policijos profesinei sąjungai dėl šarvuotų liemenių dėvėjimo
2016-06-01

Į įvykius reaguojantys policijos pareigūnai nuolat patenka į kritines situacijas, o šarvinės liemenės yra skirtos apsaugoti jų sveikatą ir gyvybę.

Informuojame, kad 2016 m. gegužės 11 d. policijos generalinis komisaras pakeitė nuostatą ir dabar visi policijos patruliai privalo nuolat dėvėti šarvines liemenes. Iki šiol dėvėti šarvines liemenes buvo privaloma tik sustiprinto patrulių ekipažo pareigūnams, o ne visiems policijos patruliams.

Anksčiau galiojęs nurodymas buvo susijęs su teroristiniais aktais, įvykdytais Prancūzijos Respublikoje, jo galiojimas turėjo būti terminuotas, tačiau augant socialinei įtampai Europoje (įvykiai Belgijoje ir Ukrainoje) bei siekiant tinkamai reaguoti į AMOK situacijas (spontaniškas agresijos proveržis panaudojant ginklus) Policijos departamente buvo priimtas sprendimas pratęsti nurodymo galiojimą iki atskiro sprendimo.

Priimant šį sprendimą buvo atsižvelgta į kitų Europos valstybių patirtį (Didžiosios Britanijos, Danijos, Estijos ir kitų), kai viešąją tvarką užtikrinantys policijos pareigūnai šarvines liemenes tarnybos metu privalo dėvėti nuolat.

Tyrimai dėl policijos ekipuotės dėvėjimo poveikio policijos pareigūnų sveikatai ar darbo efektyvumui atliekami nebuvo.

LPPS kreipimąsi rasite čia

LPPS informacija

Ar esate vienos iš NPPSS organizacijų narys?