Pagalba
3700
narių
6
organizacijos
Pagalba
Beturčiai nelegalai - rakštis valstybei
2015-08-03

VSAT vadas pulkininkas Renatas Požėla „Vakaro žinioms“ teigė, kad įrodžius, jog nelegalūs migrantai į Lietuvą pateko iš konkrečios valstybės, jie tai valstybei ir būna grąžinami. Tai valstybei tada ir tenka spręsti visus klausimus, tarp jų - ir finansinius, dėl šių migrantų sugrąžinimo į jų kilmės šalį ar į šalį, iš kurios jie atvyko. Tokiu atveju Lietuvai kainuoja tik laikinas nelegalių migrantų apgyvendinimas Užsieniečių registracijos centre ir nugabenimas iki valstybinės sienos.

Pabradėje dar 1997 m. sausį įkurtame Užsieniečių registracijos centre per visą šios įstaigos gyvavimo laikotarpį jau pabuvojo daugiau nei 9 tūkst. užsieniečių iš 67 valstybių. Užsieniečių registracijos centro vado pavaduotojas, štabo viršininkas pulkininkas leitenantas Aleksandras Kislovas „Vakaro žinioms“ sakė, kad šiuo metu čia yra apgyvendinta 219 užsieniečių. Iš jų 154 sulaikytieji ir 65 prieglobsčio prašantys asmenys, kurių judėjimo laisvė nėra apribota. Daugiau nei pusė dabartinių centro gyventojų - net 121 - Vietnamo piliečiai. Įstaigoje šiuo metu glaudžiasi ir 21 Gruzijos pilietis, 19 ukrainiečių, 12 Rusijos Federacijos piliečių. Tarp centro gyventojų yra atvykėlių iš Šri Lankos, Togo, Maroko, Sirijos. Šiuo metu čia gyvena ir vienas šveicaras, kažkodėl nenorintis gyventi savo Tėvynėje, kuri laikoma viena labiausiai išsivysčiusių ir turtingiausių pasaulio valstybių.

„Vieno užsieniečio išlaikymas mūsų centre per dieną kainuoja 17-18 eurų, - „Vakaro žinioms“ pasakojo A.Kislovas. - Į šią sumą įeina ne tik žmogaus maitinimas ir apnakvindinimas, bet ir užsieniečius prižiūrinčio personalo atlyginimas, mokesčiai už komunalines paslaugas, kitos netiesioginės paslaugos. Suaugusio asmens maitinimui per dieną skiriami 1,94 euro - už šią sumą jie valgo 3 kartus per dieną. Maisto prekes perkame, ko gero, žemiausiomis kainomis Lietuvoje, iš įsigytų produktų patys gaminame patiekalus, todėl be vargo įsitenkame į nustatytus išlaidų rėmus. Už 1,94 euro per dieną mūsų klientai gauna tokį kalorijų skaičių, kuris pagal normas priklauso žmogui, dirbančiam sunkų fizinį darbą. Nemažai jų po ilgų klajonių pas mus atvyksta sulysę, o išvažiuoja jau gerokai pasitaisę.“

Vienas nelegalus migrantas Užsieniečių registracijos centre vidutiniškai praleidžia 60 dienų, prieglobsčio prašytojas - 95 dienas. Tačiau kai kurie užsieniečiai čia yra gyvenę ir metus. Jų buvimo laikotarpiui įtakos turi teisinė padėtis ir dažnai ilgai trunkantis susirašinėjimas su užsienio valstybių ambasadomis, kelionės dokumentų gavimo procedūros. Pagal įstatymą dėl užsieniečių teisinės padėties Lietuvoje, už gautas paslaugas Užsieniečių registracijos centre šio centro gyventojai privalėtų susimokėti. O ar susimoka? Pasak A.Kislovo, 95 proc. centro gyventojų neturi jokio turto ir stokoja net drabužių, o likusieji sugeba susimokėti tik už bilietą į savo Tėvynę. „Nepamenu, kad bent vienas gyventojas būtų susimokėjęs už suteiktas paslaugas, - sakė A.Kislovas. - Žinoma, būtų galima mėginti pinigus iš jų išieškoti civiline tvarka, bet ko vertas bandymas išieškoti pinigus iš asmens, kuris nieko neturi? Tai nebūtų efektyvu jau vien dėl to, kad išieškojimo procesas kainuotų kur kas brangiau nei pati skola.“

Originalų tekstą rasite čia: http://www.ve.lt/naujienos/lietuva/lietuvos-naujienos/beturciai-nelegalai---rakstis-valstybei-1383825/ 

Ar esate vienos iš NPPSS organizacijų narys?