Pagalba
3800
narių
6
organizacijos
Pagalba
Bus ieškoma būdų kelti ugniagesių atlyginimus
2017-03-31

Ugniagesių gelbėtojų profesinės sąjungos (UGPS) pirmininkas Alfredas Povilanskas ir profesinės sąjungos atstovas Saulius Džiautas susitiko su Priešgaisrinės apsaugos gelbėjimo departamento (PAGD) vadovybe. Susitikimo metu buvo aptarti profesinės sąjungos nariams aktualūs klausimai.

 

Susitikimo metu sutarta, kad bus ieškoma sprendimų kelti pareigūnams atlyginimus. PAGD direktorius Kęstutis Lukošius teigė, kad labai gerai įvertintiems pareigūnams koeficientai turi būti keliami be jokių kliūčių. Rudenį planuojama surengti neeilinius vertinimus, kurių metu bus pabaigtas koeficientų „atitikimas” Statutui. Bus atsižvelgiama į tokius kriterijus: darbo krūviai, atsakomybė, skirtingi pragyvenimo kaštai skirtinguose regionuose.

 

Profesinės sąjungos nuomone, ne mažiau svarbus ir teisingas viršvalandžių apmokėjimas. Tokiu atveju, kai viršvalandžiai yra neišvengiami, jie turi būti mokami arba kompensuojami išeiginėmis.

 

Dėl nestatutinių PAGD ugniagesių gelbėtojų, dirbančių tokį patį darbą kaip statutiniai, direktorius pritarė UGPS siūlymui „aplyginti” pareiginę algą su pastaraisiais. Jei teisinių galimybių pakeisti koeficientus šiuo metu nėra, tai bus padaryta surengiant neeilinius vertinimus.

 

Be to, aptarta aliarmavimo sistema bei paliestas PAGD pavaldžių įstaigų bei kitų vadovų požiūrio į profesinės sąjungos narius, mobingo (psichologinio spaudimo, ujimo, patyčių) klausimai. PAGD pažadėjo atkreipti vadovų dėmesį į civilizuotą problemų sprendimą.  

 

Profesinė sąjunga su PAGD vadovybe sutarė, kad:

 

a) PAGD inicijuos uniformų pakeitimą ir tobulinimą, kad po spec. rūbais dėvima uniforma būtų patogi. Taip pat bus sukurtas vienas išeiginės uniformos modelis, kuris būtų vilkimas viešose vietoje, per šventes. Profesinė sąjunga paskirs narius dalyvauti šiame procese.

 

b) PAGD pateikė skiepų nuo erkinio encefalito poreikį 2017-iems metams. UGPS kreipsis į VRM dėl finansavimo šiai priemonei.

 

c) PAGD pažadėjo pateikti 2017 m. biudžeto paskirstymą pagal įstaigas ir konsultuotis su UGPS,  formuojant ir teikiant naują 2018 m. biudžeto projektą.

 

d) UGPS kartu su PAGD veikiančiomis profesinėmis sąjungomis (su kuriomis sudaryta Jungtinė atstovybė) artimiausiu metu prisistatys departamentui Kolektyvinės sutarties projektą dėl derybų pradžios, svarstymams ir pasirašymui.

 

„Pajutome pokyčių dvasią. Anksčiau, klausiant dėl AC draudimo KASKO draudimu, sakydavo, kad geriau vieną automobilį sudaužyti nei visus apdrausti KASKO. Dabar teigiama, kad geriau vieno automobilio nenupirksime, bet apdrausime KASKO. Visa tai dėl to, kad ugniagesiai galėtų saugiau jaustis vairuodami“, - po susitikimo teigė Saulius Džiautas.

 

Ar esate vienos iš NPPSS organizacijų narys?