Pagalba
3800
narių
6
organizacijos
Pagalba
Būsimojo aplinkos ministro laukia sunkūs darbai, bet jie negalės būti vykdomi eilinių pareigūnų sąskaita
2018-12-06

Ministras pirmininkas Saulius Skvernelis, bandydamas spręsti švietimo sistemos bėdas, vienu šūviu, atrodo, pabandė nušauti tris zuikius. Tarp kurių pateko ir Aplinkos ministras Kęstutis Navickas. Lietuvos aplinkos apsaugos sistemos darbuotojų profesinės sąjungos (LAASDPS) atstovai teigia, kad naujojo ministro, kad ir kas juo taptų, laukia ne tik sunkūs darbai tęsiant sistemos pokyčius, tačiau ir akyli socialiniai partneriai, stebintys, jog reformos nevyktų eilinių tarnautojų sąskaitą. 

„Visų pirma noriu pasakyti, kad ministras Navickas turbūt buvo vienintelis aplinkos ministras, iš tiesų nemažą dėmesį skyręs socialinio dialogo stiprinimui sistemoje. Mes, kaip profesinė sąjunga, jautėmės tikrais partneriais, buvome įtraukti į sprendimų priėmimą. Be to, ministro komanda ėmėsi stagnavusios aplinkos sistemos reformų, pradėjo jos skaidrinimą. Pabaigti šių darbų K. Navickui nepavyko, labai tikiuosi, kad atėjus naujam ministrui pokyčiai nesustos”, - sako Judita Liukaitytė-Kukienė, laikinoji LAASDPS vadovė. 

Kalbėdama apie konkrečius darbus, kurie naujojo ministro ir jo komandos laukia jau artimiausiu metu, J. Liukaitytė-Kukienė minėjo tolimesnę valstybinės aplinkos apsaugos kontrolės sistemos pertvarką, taip pat reorganizacijas, vykstančias tokiose įstaigose kaip Lietuvos hidrometeorologijos tarnyba, Valstybinė miškų tarnyba ir kitur.  

„Tai rimtos reformos ir sunkūs darbai. Daugelis jų jau iššaukė neigiamą įvairių interesų grupių, pavyzdžiui ramiai savo kunigaikštijose reikalus besitvarkiusių aplinkos sistemos įvairių struktūrinių padalinių vadovų, reakciją. Esant tokiai situacijai labai svarbu, kad nebūtų pamiršti eiliniai sistemos žmonės, dabar nuolat gyvenantys permainų ir netikrumo nuotaikomis. Todėl mes, profesinė sąjunga, atidžiai seksime visas žinias, susijusias su Aplinkos ministerijos vadovybės pokyčiais. Naujajam ministrui kelsime užduotis ne tik toliau plėtoti socialinį dialogą, bet ir vykdyti politiką, nukreiptą į eilinį darbuotoją”, - aiškina laikinoji LAASDPS vadovė.

Anot profesinių sąjungų, naujai paskirtas ministras privalės vykdyti pradėtus reorganizacijos procesus, išsaugant sistemoje dirbančius kompetentingus darbuotojus. Be to, privalės būti optimizuoti šiuo metu dažnai nepakeliami aplinkos sistemos darbuotojų darbo krūviai, užtikrintas nuoseklus darbo užmokesčio augimas, garantuotas teisingas ir skaidrus atlikto darbo įvertinimas.

„Pradėta aplinkos apsaugos valstybinės kontrolės sistemos pertvarka jau pradėjo duoti rezultatus: leido optimizuoti bendrąsias ir aiškiai išgryninti tiesiogines aplinkos apsaugos kontrolės funkcijas, užtikrinti vieningą pažeidimų kontrolės ir ūkio subjektų konsultavimo tvarką, teikti veiksmingesnę pagalbą verslui, skaidriau ir efektyviau planuoti aplinkos apsaugos valstybinę kontrolę, mažinti naštą  ūkinei veiklai. Tikimės, kad toliau bus dirbama šiomis kryptimis ir bus kuriama ne tik skaidresnė aplinkosaugos sistema, bet ir daugiau dėmesio bus skiriama darbuotojams ir jų atlyginimų augimui. Deja, tačiau nemaža dalis įstaigų darbuotojų vis dar gauna už minimalų atlyginimą vos didesnį darbo užmokestį”, - teigia J. Liukaitytė-Kukienė.

Ar esate vienos iš NPPSS organizacijų narys?