Pagalba
3800
narių
6
organizacijos
Pagalba
Darbuotojus diskriminuojantis draudimas atšauktas
2017-02-03

Neseniai rašėme apie tai, jog Lietuvos aplinkos apsaugos sistemos darbuotojų profesinė sąjunga suabejojo ar Aplinkos ministerija ir Vyriausybė neviršija savo įgaliojimų bandydamos stabdyti Valstybės tarnybos įstatymo galiojimą, kai Aplinkos ministerija jai pavaldžioms įstaigoms išsiuntinėjo raštą „Dėl konkursų organizavimo“, ir nurodė pavaldžiose įstaigose neorganizuoti konkursų į laisvas valstybės tarnautojo pareigybes bei tik gavus raštišką pritarimą perkelti tarnautoją į aukštesnes pareigas arba suteikti jam kvalifikacinę klasę.

 

Visą straipsnį skaitykite čia. 

 

Daug abejonių sukėlęs nurodymas atšauktas. Lietuvos aplinkos ministerija informavo, jog reikalavimas tik ministerijai leidus perkelti darbuotojus į aukštesnes pareigas  bei suteikti aukštesnes kvalifikacines kategorijas, atsirado dėl Vyriausybės 2016 m. spalio 5 d. posėdyje priimto sprendimo mažinti 2017 m. biudžetinėms įstaigoms planuojamus biudžeto asignavimus.

 

Anot raštą pasirašiusio Aplinkos ministerijos kanclerio Roberto Klovo, asignavimų mažinimo apimtys nebuvo nustatytos, todėl reikėjo susilaikyti nuo sprendimų, susijusių su darbo užmokesčiu. Dabar, pasak R.Klovo, jau patvirtintos programų sąmatos, todėl įstaigų vadovai, neviršydami asignavimų darbo užmokesčiui ir nepažeisdami LR Biudžeto sandaros įstatymo 7 straipsnio nuostatos, turi pagrindą priimti tinkamus sprendimus.

 

LAASDPS informacija

Ar esate vienos iš NPPSS organizacijų narys?