Pagalba
1800
narių
6
organizacijos
Pagalba
Daugiau lėšų saugumui, pareigūnams didėja atlyginimai
2015-12-21

Pasak ministro Sauliaus Skvernelio, visa „informacija perduota toms žinyboms, kurios privalo tirti. Tai ir padaryta. Visą informaciją šiandien pagal ministro pirmininko pavedimą išsiuntėme ir atsakėme į visus tuos klausimus, kuriuos kėlė premjeras dėl tų problemų, kurios buvo nustatytos. Tos problemos arba išspręstos, arba jau sprendžia tarnybos“, – pirmadienį kalbėjo ministras Vyriausybėje.

Paklausus, apie perduotą informaciją, ministras teigė, kad galės pristatyti informaciją „tada, kada ji bus realizuota, bet tai, kas susiję su valstybės ar tarnybos paslaptimi, tai beliks tik pasikliauti mūsų žodžiais, kad tokių asmenų toje tarnyboje nebeliko“, – kalbėjo S.Skvernelis.

„Tarnyboje buvo ir tokių asmenų, kurie dirbo su slapta valstybės informacija“, – pripažino ministras, tačiau nepanoro atskleisti, kiek tokių žmonių dirbo.

Daugiau lėšų saugumui

Daugiau lėšų viešajam saugumui – saugesnė visuomenė. Vyriausybėje kalbėjo ministras pirmininkas Algirdas Butkevičius su vidaus reikalų ministru Sauliumi Skverneliu ir policijos generaliniu komisaru Linu Pernavu.

Vyriausybės pasitarime jie pirmadienį tarėsi dėl neužimtų pareigybių institucijose naikinimo, kad jų liktų ne daugiau kaip 10 procentų. Šiam siūlymui iš esmės Vyriausybė pritarė dar rugsėjį, dabar planuoja tvirtinti konkrečius planus.

Vidaus reikalų ministro Sauliaus Skvernelio teigimu, įgyvendinus planą turėtų nelikti daugiau kaip 1 tūkst. pareigybių, jos turėtų būti likviduotos iki kitų metų balandžio.

Pagal Vidaus reikalų ministerijos parengtą analizę, Vyriausybės reguliavimo srities didžiausias leistinas pareigybių skaičius per 2014 metus sumažėjo 224 pareigybėmis, tačiau Vyriausybės reguliavimo srities įstaigose patvirtintų pareigybių skaičius padidėjo 289 (0,5 proc.), o užimtų – 78 (0,15 proc.). Kiek leis sutaupyti, premjeras negalėjo atsakyti.

Savivaldybių institucijose ir įstaigose nuo 2014 metų sausio iki 2015 metų sausio patvirtintų pareigybių skaičius padidėjo beveik 182, užimtų pareigybių skaičius – 285.

Pareigūnams didėja atlyginimai

Generalinis komisaras pažymėjo, kad policijos pareigūnų etatų skaičius nemažės. „Pagrindinis tikslas, kad mažėtų pareigūnų, sėdinčių kabinetuose ir daugėtų pareigūnų gatvėje“, – aiškino L.Pernavas ir pabrėžė, kad ateinančiais metais nuo liepos mėnesio žemiausio rango pareigūnams atlyginimai turėtų padidėti iki 700 eurų.

Premjeras teigė, kad atlyginimai didėja ateinančiais metais ir tai yra sveikintinas dalykas.

„Viešojo saugumo klausimas yra nepaprastai svarbus visuomenei. Dažnai girdisi, kai kas ir liemenių neturi apsaugoti save. Girdime, kad pasenusi amunicija ginkluotė, apranga susidėvėjusi ir eilę metų neatnaujinama“, – sakė A.Butkevičius.

2016 metais Vidaus reikalų sistemai numatyta skirti papildomai 33 mln. eurų.

Originalų tekstą rasite čia: http://lietuvosdiena.lrytas.lt/aktualijos/tyrima-viesojo-saugumo-tarnyboje-gaubia-paslaptis.htm