Pagalba
3700
narių
6
organizacijos
Pagalba
Dėl aplinkos ministro vykdomos raganų medžioklės – profesinių sąjungų kreipimasis į valdančiuosius
2020-08-03

Lietuvos aplinkos apsaugos sistemos darbuotojų profesinė sąjunga (LAASDPS) kreipėsi į šalies Vyriausybę, Seimo Aplinkos apsaugos komitetą, Seimo kontrolierių ir Lietuvos valstiečių ir žaliųjų partijos pirmininką ir pateikė jiems informaciją apie aplinkos ministro Kęstučio Mažeikos ir jo komandos vykdomą LAASDPS nario persekiojimą bei profesinei sąjungai daromą spaudimą.

 

„Mes kalbame apie ministerijos vykdomą buvusio Aplinkos apsaugos departamento vadovo Vaido Laukio persekiojimą. Aplinkos ministras jo veiklai tirti sudarė ne vieną komisiją, V. Laukiui buvo skirta ne viena tarnybinė nuobauda. Visgi mūsų turima informacija bei tai, kaip šios komisijos vykdė savo veiklą ir priėmė sprendimus, leidžia mums teigti, kad V. Laukys ministerijos gali būti persekiojamas dėl kažkada išreikštos savo nuomonės ir nuveiktų darbų. V. Laukio persekiojimą tikrai galiu prilyginti raganų medžioklei. Ir daroma tai, jei pasakyti perkeltine prasme, tuo K. Mažeikos pamėgtu brutaliuoju būdu – lankais“, – sako LAASDPS pirmininko pavaduotojas Eimantas Puodžiukas. 

 

Beje, pats E. Puodžiukas buvo ir komisijos, tyrusios V. Laukio veiklą, nariu. Tačiau nesutikęs su jos išvadomis jis pateikė savo atskirąją nuomonę. 

 

„Jau nuo pat pradžių aiškiai matėsi, kad nė vienas iš Komisijos pirmininkų nebuvo tinkamai pasirengę išsamiam ir objektyviam darbui, nors Aplinkos ministro įsakymas dėl Komisijos sudarymo buvo priimtas daugiau kaip prieš mėnesį. Džiaugiuosi, kad man pavyko pasiekti, kad Komisijos posėdžiai būtų įrašomi. Be to, buvo daroma viskas, kad V. Laukiui ginti savo interesus būtų kaip galima sunkiau. Pavyzdžiui, pirmam komisijos posėdžiui vadovavęs aplinkos ministerijos kancleris Arminas Mockevičius darė viską, kad jame negalėtų dalyvauti V. Laukiui atstovavusi advokato padėjėja“, – teigia E. Puodžiukas. 

 

E. Puodžiuko nuomone, tai, kad bent trys V. Laukio veiklą tyrusios komisijos nariai priklauso ministro K. Mažeikos politinio pasitikėjimo komandai, taip pat leidžia manyti, kad jie yra šališki V. Laukio atžvilgiu. 

 

„Vargu ar tokiu atveju mes galime kalbėti apie objektyvų tyrimą. Jau pati komisijos sudėtis leidžia įtarti, jog ji buvo sudaryta ne tiesai išsiaiškinti, o veikiau tiesiog buvo žaisliukas, kuriuo ministras bandė patenkinti savo susidorojimo su jam neparankiu tarnautoju poreikį“, – aiškina profesinės sąjungos atstovas. 

 

Profesinė sąjunga prašo valstybės institucijų įvertinti aplinkos ministro K. Mažeikos, kanclerio A. Mockevičiaus, viceministrės Justinos Grigaravičienės ir patarėjos Ligitos Valalytės veiksmus, nes jie griauna ne tik pasitikėjimą Aplinkos ministerija, bet ir riboja profesinės sąjungos veiklą, pamina teisinės valstybės principus ir žmogaus teises. LAASDPS taip pat tikisi, kad ši nuomonė, pateikta Vyriausybei, Seimui ir didžiausios valdančios partijos, kurios nariu yra ir ministras, leis suvaldyti K. Mažeikos ir jo politinio pasitikėjimo komandos savivalę bei tokiu būdu apsaugoti profesinių sąjungų teisę laisvai reikšti nuomonę ir atstovauti savo narių interesams.

--

 

LAASDPS_2020-08-03_raštas.

 

--

 

Luko Balandžio / 15min.lt nuotrauka.

Ar esate vienos iš NPPSS organizacijų narys?