Pagalba
3700
narių
6
organizacijos
Pagalba
Dėl didesnio atlygio kovojantys pareigūnai: kova dėl biudžeto keliasi į Seimą
2017-12-07

Nacionalinio pareigūnų profesinių sąjungų susivienijimo (NPPSS) atstovai teigia, jog Vyriausybėje dar kartą svarstytas kitų metų teisėsaugos biudžetas į Seimą keliauja mažesnis nei tikėjosi pareigūnai. Visgi rankų nuleisti jie nežada: šiandien NPPSS raštu kreipėsi į svarbiausius Seimo komitetus, valdančiųjų lyderius, opoziciją, o kartu pateikė ir parengtus teisės aktų projektus, kurių priėmimas leistų nuo kitų metų bent 100 eurų per mėnesį padidinti mažiausiai uždirbančių žemiausios grandies pareigūnų darbo užmokestį. 

 

„Praėjusią savaitę mes kreipėmės į Ministrą Pirmininką Saulių Skvernelį,  reikalaudami kitų metų biudžete skirti papildomų lėšų Valstybės sienos apsaugos tarnybos (VSAT), Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento (PAGD), Kalėjimų departamento pareigūnų darbo užmokesčiui didinti. Biudžetui iš Vyriausybės keliaujant atgal į Seimą visgi matome, kad iki galo išgirsti nebuvome. Mūsų vertinimu, VSAT darbo užmokesčio fondui tebetrūksta 2,5 mln. eurų, o PAGD - maždaug 2 mln. eurų. Tai yra sumos, kurios leistų šių tarnybų pareigūnų darbo užmokestį kitais metais padidinti maždaug 100 eurų per mėnesį", - sako Vladimir Banel, NPPSS vadovas.

 

Pareigūnai teigia nuleisti rankų neketinantys.

 

„Labai tikiuosi, kad Seimo narių tarpe atsiras padorių žmonių, kurie nežiūrės į teisėsaugos finansavimą pro pirštus. Juolab, pats ponas Ramūnas Karbauskis ne kartą minėjo, kad šioje kadencijoje svarbiausias politinių sprendimų galios centras bus Seimas", - teigia V. Banel.

 

Anot profesinių sąjungų atstovų, žemiausios grandies statutiniai pareigūnai šiuo metu yra bene skurdžiausia valstybės tarnautojų grupė.

 

„Žemiausios grandies darbo užmokestis VSAT ar PAGD nesiekia ir 500 eurų per mėnesį. Vargu ar tiek uždirbantys žmonės gali efektyviai rūpintis kasdieniu Lietuvos žmonių saugumu, kovoti su šešėline ekonomika, kontrabanda, kitomis šiuolaikinėmis organizuoto nusikalstamumo formomis. O viso to iš mūsų reikalauja politikai".

 

Beveik visos teisėsaugos įstaigos pastaruosius kelis metus vykdė ir tebevykdo struktūrines reformas, kurios leido joms sutaupyti dešimtis milijonų eurų. Šie pokyčiai buvo inicijuoti viliantis, kad valstybė taip pat prisidės prie vykdomų reformų.

 

NPPSS yra didžiausia statutinius pareigūnus Lietuvoje vienijanti organizacija. Vienas iš jos veiklos tikslų „Programos 1000“ įgyvendinimas nuo 2020 metų. Šia programa, kuri parengta pagal Estijoje jau įgyvendintą modelį, siekiama, kad žemiausios grandies pareigūnų darbo užmokestis būtų ne mažesnis nei 1000 eurų. „Programos 1000“ įgyvendinimas turi apimti visas Vidaus reikalų sistemos įstaigas.

Ar esate vienos iš NPPSS organizacijų narys?