Pagalba
Didesnių algų policininkams, ugniagesiams ir pasieniečiams Seimas liepia laukti nuo 2017-ųjų
2015-06-25

Pareigūnai reikalavo, kad jų tarnyboje didesnius atliginimus lemiantys laipsniai atsirastų jau kitais metais, tačiau Vyriausybė pateikė išvadą, kad tam valstybė neturi pinigų.

Vyriausybei pasirodė per brangu

Vyriausybės skaičiavimu, Vidaus tarnybos statuto pakeitimai kainuos apie 37 mln. eurų, todėl ji rekomendavo Seimui įstatymo įsigaliojimą numatyti tik 2017 m.

Seimas kartą buvo nubalsavęs, kad pareigūnų algos turi kilti jau kitais metais, tačiau Seimo Etikos ir procedūrų komisija nustatė, kad balsuojant buvo pažeistas Seimo Statutas.

Todėl ketvirtadienį dėl nuostatos buvo balsuojama iš naujo ir Seimas nutarė, kad pareigūnų algos kils tik 2017 m.

Už tai, kad pareigūnų atlyginimai pagal naują tvarką būtų skaičiuojami jau kitąmet balsavo 50 Seimo narių, tačiau prieštaraujančių buvo daugiau – prieš balsavo 13 ir 43 Seimo nariai susilaikė.

Opozicija piktinosi, kad nerasdami lėšų pareigūnų atlyginimams pakelti dar ketvirtadienį valdantieji ketina priimti krūvą kitų įstatymų, kurie kainuos kur kas brangiau nei būtų reikėję pareigūnų algoms.

1000 eurų link

Pagal svarstomą Vidaus tarnybos statutą būtų pradėtas vykdyti vidaus reikalų ministro S.Skvernelio duotas pažadas, kad kada nors Lietuvoje pareigūnų algos pasieks 1000 eurų ribą. Dabar maksimalų 20 metų stažą turintis patrulis ar pasienietis gali pretenduoti į daugių daugiausia 778 eurų atlygį.

Tuo tarpu priėmus naują Statutą pareigūnų darbas būtų vertinamas kasmet ir jie kasmet galėtų bent šiek pasikelti atlyginimą. Tuomet 20 metų gerai išdirbęs žmogus tada jau daugiausia galėtų uždirbti 977 eurus.

Oirginalų tekstą rasite čia: http://www.15min.lt/naujiena/aktualu/lietuva/didesniu-algu-policininkams-ugniagesiams-ir-pasienieciams-seimas-liepia-laukti-nuo-2017-uju-56-511940

Daugiau informacijos: http://www.pareigunai.lt/c-5/p-1415-priimtos_pataisos_pagerins_vidaus_reikalu_sistemoje_dirbanciu_pareigunu_padeti