Pagalba
3800
narių
6
organizacijos
Pagalba
Dirbančių pagal darbo sutartis laukia pokyčiai
2017-02-24

Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo tarnybos departamente (PAGD) vyko darbo grupės posėdis dėl pasikeitusio atlyginimo skaičiavimo dirbantiems pagal darbo sutartis.

 

Susitikimo metu Ugniagesių gelbėtojų profesinės sąjungos (UGPS) atstovus labiausiai domino nestatutinių ugniagesių gelbėtojų padėtis. Profesinės sąjungos atstovai reikalauja, kad atlyginimas siektų bent žemiausią statutinio ugniagesio gelbėtojo koeficiento lygį. O kitų darbuotojų alga bent šiek tiek paaugtų.

 

Posėdyje susitiko UGPS pirmininkas Alfredas Povilanskas su naujuoju PAGD direktoriumi Kęstučiu Lukošiumi.  Susitikime pristatyta profsąjungos istorija, veikla, tikslai, svarbiausi klausimai, liečiantys statutinius pareigūnus. Didžiausias dėmesys skirtas „Programai 1000“, jos įgyvendinimui, papildomų lėšų ieškojimui atlyginimų pakėlimui.

 

Valdybos teisinasi, kad šiuo metu atlyginimų kėlimui pinigų nėra. Profesinės sąjungos atstovai klausia, kaip paaiškinti eiliniam pareigūnui kai atsiranda nauja, brangi technika padaliniuose, o kelių eurų atlyginimų didinimui ir motyvacijai nerandama? Atsakymo iki šiol nėra.

 

Daugelį neramina tarnybinės veiklos vertinimai. Tai naujovė ir didelis iššūkis vadovams bei ugniagesiams gelbėtojams. Išsakytas susirūpinimas, kad praėjus metams didžioji dauguma pareigūnų taip ir liko su nustatytais individualiais atlyginimo koeficientais.

„Tikimės, kad šiuo metu vykstantys tarnybinės veiklos vertinimai ištaisys klaidą ir ateinančius metus priešgaisrinės apsaugos  statutiniai pareigūnai dirbs motyvuočiau, jausdami vien kito palaikymą“, - teigia A. Povilanskas. 

 

Posėdžio pabaigoje abi pusės sutarė, kad prioritetas turi būti sąžiningai dirbantis, savanoriškas, visuomeniškas, aktyvus žmogus.

 

Ar esate vienos iš NPPSS organizacijų narys?