Pagalba
1800
narių
6
organizacijos
Pagalba
EuroCOP apie pensijinį amžių: Europa taupo pareigūnų sąskaita
2018-03-27

Primename, kad Nacionalinis pareigūnų profesinių sąjungų susivienijimas (NPPSS) gavo Europos policijos konfederacijos (EuroCOP) parengtą pareigūnų aprūpinimo ir Europos piliečių saugumo politikos dokumentą. Pastarąjį EuroCOP parengė po Europos Komisijos paskelbtų viešų konsultacijų tema „Diskusijos dėl vidaus reikalų politikos ateities: atvira ir saugi Europa – kas toliau?“.

 

Anksčiau rašėme:

 

EuroCOP pateikė pareigūnų aprūpinimo ir visuomenės saugumo užtikrinimo planą 

 

EuroCOP įvardijo veiksmus, kurie padės kurti saugesnę Europą 

 

EuroCOP: policijos pareigūnų sveikata ir saugumas - rizikos lygyje

 

Dokumente įvardijami siūlymai, kurie pagerintų pareigūnų pensijinio amžiaus bei pensijinių išmokų situaciją Europos Sąjungoje. EuroCOP rašo, kad pareigūnai kasdien susiduria su abejotinos psichinės būklės asmenimis, kurie priklausomi nuo narkotikų ar alkoholio. Didėjant terorizmo aktų ir smurtinių nusikalstamumų skaičiui, pareigūnus būtina tinkamai apmokyti. Policijos pareigūnai kovoja su kelių eismo įvykiais bei smurtiniais nusikalstamumais, dėl kurių dažnai atsiranda aukų bei pavojų patiems pareigūnams ar jų šeimos narių saugumui.

 

EuroCOP teigimu, dirbdami pamaininį darbą pareigūnai susiduria su nuolatiniu nuovargiu bei žala sveikatai. Pagrindinė tokio slenkančio grafiko fiziologinė pasekmė yra cirkadinio ritmo sutrikimas, sukeliantis reguliarius protinės ir fizinės elgsenos pokyčius dienos metu. Tai daro neigiamą poveikį miego režimams, psichinei sveikatai bei padidina riziką mirti nuo širdies ir kraujagyslių sistemos ligų. Pareigūnai dėl savo darbo pobūdžio dažnai susiduria su trauminėmis situacijomis, kurios paveikia ne vien pareigūnus bet ir darnų jų šeimų gyvenimo ritmą.

 

Pasak EuroCOP, empiriniais duomenimis nustatyta, kad, sulaukus 60 metų, gebėjimas atlikti fizinius pratimus, reikalingus norint išlaikyti reikiamą minimalų sportinį lygį, yra žymiai mažesnis. Tam įtaką daro sąnarių skausmai, sumažėjusi raumenų jėga ir sumenkęs plaučių galingumas. Duomenys rodo, kad fizinis pajėgumas mažėja vyresniems nei 60 metų asmenims, nes kiti fiziniai apribojimai, tokie kaip raumenų masės praradimas ir artrito atsiradimas dar labiau apsunkina individą atliekant įprastą veiklą. Be to, 5 proc. žmonių per dešimtmetį pripažįstamas raumenų masės mažėjimas, kuris gali pakenkti vyresniems karininkams, jei reikia fizinės jėgos darbe.

 

EUROCOP REIKALAVIMAI

 

- Pripažinti, kad policijos pareigūnų rolė – ypatinga, todėl tai turi atsispindėti pensijų sistemos pakeitimuose, skiriant ypatingą dėmesį pensijiniam amžiui.

 

- Nagrinėti empirinius duomenis, siekiant nustatyti fizinių gebėjimų mažėjimą senstant. Tai turi didelę įtaką policijos pareigūnams.

 

- Protingai įvertinti pareigūnų pensijinį amžių. Su amžiumi didėja rizika susirgti įvairiomis ligomis, ypatingai tiems pareigūnams, kurie atlieka fiziškai ir protiškai sudėtingus vaidmenis.

 

- Numatyti protingą išėjimo į pensiją amžių tam, kad pareigūnai galėtų oriai išeiti į pensiją prieš pasiekiant fizinį amžiaus nuosmukį.