Pagalba
1800
narių
6
organizacijos
Pagalba
EuroCop: Europos pareigūnai susiduria su vis didesniais iššūkiais
2018-02-14

Primename, kad Nacionalinis pareigūnų profesinių sąjungų susivienijimas (NPPSS) gavo Europos policijos konfederacijos (EuroCOP) parengtą pareigūnų aprūpinimo ir Europos piliečių saugumo politikos dokumentą. Pastarąjį EuroCOP parengė po Europos Komisijos paskelbtų viešų konsultacijų tema „Diskusijos dėl vidaus reikalų politikos ateities: atvira ir saugi Europa – kas toliau?“.

 

Pirmą teksto dalį skaitykite čia: EuroCOP pateikė pareigūnų aprūpinimo ir visuomenės saugumo užtikrinimo planą 

 

Antrą teksto dalį skaitykite čia: EuroCOP įvardijo veiksmus, kurie padės kurti saugesnę Europą 

 

Anot EuroCOP, dėl besikeičiančių grėsmių įvairovės Europos policijos pareigūnai privalo atlikti vis įvairesnius vaidmenis, siekiant užtikrinti piliečių saugumą. Elektroniniai nusikaltimai, prekyba žmonėmis ar tarpvalstybinis organizuotas nusikalstamumas reikalauja iš pareigūnų specialių įgūdžių bei apmokymų. Dėl finansinių apribojimų ne visi pareigūnai tinkamai apmokomi, dažnu atveju jie net neturi tarnybai būtinos įrangos. Policijos pajėgoms skiriami biudžetai Europoje skiriasi, pajėgumas užtikrinti visuomenės saugumą – taip pat. Anot EuroCOP, policijos pajėgų pasirengimas, atviros sienos, laisvas žmonių judėjimas turi įtakos ne tik vidiniam, bet ir išoriniam visos Europos Sąjungos valstybių saugumui. Skirtumai tarp valstybių trukdo policijos bendradarbiavimo stiprinimui ir bendros Europos policijos kultūros kūrimui.

 

Anot EuroCOP, per mažai lėšų įrangai, uniformoms, transporto priemonėms ir daugeliui kitų dalykų kelia pavojų ne tik visuomenės, bet ir pareigūnų saugumui, apriboja galimybes kovoti su nusikalstamumu. Policijos pajėgos yra prastai aprūpintos, tačiau iš jų kasdien reikalaujama vis daugiau. Europos piliečių pasitikėjimas saugia Europa negali egzistuoti be tinkamo Europos policijos pajėgų aprūpinimo. Visa tai, anot EuroCOP, trikdo pareigūnų darbą.  

 

Pareigūnai kasdien rizikuoja savo sveikata ir gyvybe, todėl, EuroCOP nuomone, būtina kalbėti apie saugą ir sveikatą.

 

EuroCOP išskiria pagrindinius iššūkius, su kuriais susiduria policijos pareigūnai:

 

- kintančių grėsmių įvairovė;

 

- nesuteikiami būtini mokymai, įranga bei ištekliai;

 

- per mažas tarnybų finansavimas;

 

- vis mažiau lėšų skiriama policijos pareigūnams būtinai įrangai įsigyti;

 

- policijos pajėgos yra blogai aprūpintos ir demoralizuotos;

 

- kasdien tarnybos metu susiduriama su grėsmėmis sveikatai ir saugumui.