Pagalba
1800
narių
6
organizacijos
Pagalba
EuroCOP į EP kreipėsi su peticija dėl pareigūnų socialinių teisių užtikrinimo
2018-06-05

Europos policijos konfederacija (EuroCOP) Europos Parlamentui pateikė elektronines peticijas, kuriose prašoma užtikrinti Europos pareigūnų saugias ir sveikas darbo sąlygas, socialines teises ir teisę streikuoti. EuroCOP vienija 35 Europos policijos pareigūnų profesines sąjungas, įskaitant ir Nacionalinį pareigūnų profesinių sąjungų susivienijimą. Peticijas pasirašė EuroCOP prezidentė Angels Bosch.

 

Anksčiau rašėme: EuroCOP į EP kreipėsi su peticija dėl saugių darbo sąlygų

 

Peticija dėl pareigūnų socialinių teisių užtikrinimo

 

Anot EuroCOP, visoje Europoje pareigūnai susiduria su įvairiomis socialinių teisių užtikrinimo problemomis. Europos teisės aktai numato, kad Europos piliečiai turi teisę burtis į asociacijas, asamblėjas, derėtis kolektyvinėse derybose, kilus nesutarimams, veikti kolektyviai, streikuoti. Kad ir kaip būtų kai kurios Europos valstybės šias teises apribojo arba apskritai atmetė policijos pareigūnų atžvilgiu. Šios teisės, anot EuroCOP, šiandien yra ypatingai svarbios dėl Europos saugumo situacijos, finansinės krizės. Daugelyje Europos valstybių iš pareigūnų reikalaujama daugiau su mažesniais resursais.

 

EuroCOP prašo paremti peticiją ir siekia atkreipti Europos Parlamento, Europos komisijos, Europos tarybos ir šalių narių dėmesį į pareigūnų pripažinimo, pagarbos, teisių ir vertybių problematiką.  

 

EuroCOP prašo pareigūnams suteikti teisę:

 

- būti profesinės sąjungos nariu, įskaitant renkamų organų veiklą;

 

- vykdyti kolektyvines derybas, derėtis ir pasirašyti kolektyvinius susitarimus;

 

- gauti informaciją ir vykdyti konsultacijas;

 

- laisvai reikšti savo nuomonę;

 

- inicijuoti peticijas.