Pagalba
3700
narių
6
organizacijos
Pagalba
EuroCOP susitikime – dėmesys situacijai Lietuvos pasienyje
2021-11-26

Lapkričio 22–24 dienomis Edinburge (Škotija) vykusiame Europos policijos konfederacijos (EuroCOP) narių susitikime Nacionalinis pareigūnų profesinių sąjungų susivienijimas (NPPSS) aptarimui pristatė informaciją apie prastėjančią situaciją Lietuvos ir Baltarusijos pasienyje.

NPPSS siūlymu buvo parengtas kreipimasis, kuriam vieningai pritarė daugiau nei 200 tūkst. policininkų ir pasieniečių vienijančios organizacijos atstovai. Šis dokumentas bus išsiųstas Europos tarybai, Europos Parlamento Migracijos, pabėgėlių ir perkeltųjų asmenų komitetui, Piliečių laisvių, teisingumo ir vidaus reikalų komitetui (LIBE), o taip pat visiems Europos Parlamento nariams iš Lietuvos. Dokumente teigiama:

„Blogėjanti situacija Lietuvos ir Baltarusijos pasienyje turėtų kelti susirūpinimą visai Europai. Nekyla abejonių, kad pasienio policijos pareigūnai siekiant destabilizuoti regioną yra nuolatinių bandymų priešakyje.

Panašu, kad mažėjant spaudimui Lenkijos pasienyje su Baltarusija, iš dalies dėl sienos apsaugos priemonių sustiprinimo, jau jaučiama rizika, kad priešiškumas persikels prie Lietuvos sienos.

Pasienio policijos pareigūnai jau dabar patiria išskirtinį darbo krūvį ir su tuo susijusią riziką. Policijos pareigūnų saugumui kyla grėsmė, o pavojai, su kuriais jie susiduria, yra netoleruotini.

Europos institucijos negali manyti, kad tai yra valstybės narės vidaus reikalas, ir turėtų suteikti visą reikiamą pagalbą FRONTEX ir Lietuvos policijai, kad galėtų saugiai reaguoti į iššūkius prie savo sienos ir pademonstruoti tvirtą palaikymą ten dirbančių žmonių saugumui.

EuroCop susitikime dalyvavo NPPSS ir Lietuvos policijos darbuotojų profesinės sąjungos atstovai.

Ar esate vienos iš NPPSS organizacijų narys?