Pagalba
1800
narių
6
organizacijos
Pagalba
EuroCOP tyrimas: ne visos Europos valstybės ruošiasi kovai su terorizmu
2017-05-04

Europos policijos konfederacija (EuroCOP) atliko Europos valstybių apklausą, kuria siekta išsiaiškinti, ar policijos pareigūnai pajėgūs kovoti su vis didėjančiomis terorizmo grėsmėmis. Apklausos rezultatai parodė, kad didelė dalis šalių nėra tinkamai pasiruošę kovai su terorizmu. 

 

Daugiausiai dėmesio kovai su terorizmu skiria Didžioji Britanija ir Škotija. Policijos pareigūnai Škotijoje 96 valandas per metus specialiai apmokomi naudotis šaunamaisiais ginklais, gilinasi į taktinius veiksmus, kurių turėtų būti imamasi kovoje su terorizmu. Didžiojoje Britanijoje rengiami mokymai, kaip apsisaugoti patiems pareigūnams, 90 valandų skiriama šaunamojo ginklo naudojimo mokymams.

 

Graikijoje įvairios ugdymo programos taikomos visiems pareigūnams ištisus metus. Specialiųjų tarnybų pareigūnai yra apmokyti kovai su radikalizmu ir ekstremizmu. Graikijoje siekiama sukurti pareigūnų tinklą, kurie specializuotųsi prevencijos ir kovos su radikalizmu srityje.

 

Olandijoje kas tris mėnesius pareigūnams rengiami mokymai, kurių metu mokoma taktinių veiksmų, specialių įgūdžių, bendravimo, kurie galėtų praversti kovoje su terorizmu.

 

Vokietijoje, Šiaurės Airijoje ir Liuksemburge vyksta praktiniai mokymai. Juose specialaus būrio pareigūnai dalyvauja padidinto pavojaus mokymuose, yra mokomi naudotis šaunamaisiais ginklais.

 

Lietuvoje Viešojo saugumo tarnybos pareigūnai dalyvavo keliuose nacionaliniuose ir tarptautiniuose mokymuose. Suomija, Ispanija, Katalonija, Belgija, Baskų regionas (autonominė sritis Šiaurės Ispanijoje) jokių papildomų priemonių kovai su terorizmu nesiima.