Pagalba
1800
narių
6
organizacijos
Pagalba
Europos pareigūnų profsąjungos diskutavo apie geresnes darbo sąlygas
2018-05-17

Pareigūnų profesinių sąjungų atstovai iš daugiau nei 16 Europos valstybių gegužės 3-4 dienomis Portugalijos sostinėje Lisabonoje diskutavo apie kolektyvines derybas, geresnių darbo sąlygų pasiekimo galimybes, policijos pareigūnų teises, teisėsaugos finansavimą Europos lygmeniu, smurtą varžybų metu, smurtą prieš policijos pareigūnus ir kitus svarbius klausimus.

 

Kasmetiniame Europos policijos konfederacijos (EuroCOP) vykdomojo komiteto posėdyje dalyvavo ir Nacionalinio pareigūnų profesinių sąjungų susivienijimo (NPPSS) atstovai.

 

Kolektyvinės derybos – būdas susitarti ir pagerinti pareigūnų darbo sąlygas

 

Europos pareigūnų atstovai konferencijos metu diskutavo apie kolektyvines derybas ir jų įgyvendinimą. EuroCOP narių nuomone, kolektyvinių derybų ir socialinio dialogo sėkmę daugeliu atveju lemia politinė valia.

 

 

„Derybos policijos sistemoje labai skiriasi. Tačiau esminiai dalykai, kurių reikia efektyvioms kolektyvinėms deryboms įgyvendinti yra bendri – profesinės sąjungos narių poreikiai ir lūkesčiai, profesionalios konsultacijos, kompromisas, reikiamas finansavimas, politikų palaikymas, komunikacija, pareigūnų teisių užtikrinimas“, - po susitikimo sakė NPPSS pirmininkas Vladimir Banel.

 

Kalbant apie Policijos saugumo savaitę, EuroCOP nariai pabrėžė kai kurių Europos sąjungos narių prastas pareigūnų darbo sąlygas, mažus atlyginimus, nepakankamą aprūpinimą įranga. Anot Europos policijos profesinių sąjungų atstovų, kai kuriose šalyse transporto priemonių kokybė šokiruoja, o pareigūnų saugumui gresia pavojus. Siūloma parengti ataskaitą apie Europos valstybėse naudojamus policijos autombilius, numatyti standartus ir pateikti siūlymus, ką reikėtų keisti.

 

Smurtas prieš policijos pareigūnus – opi problema Europoje

 

Švedijos policijos profesinė sąjunga „Polisförbundet” atliko narių apklausą, kurioje klausė apie smurto prieš policijos pareigūnus atvejus. 30 proc. respondentų atsakė, kad buvo apmėtyti akmenimis ir buteliais, 26 proc. nukentėjo nuo pirotechnikos ir fejerverkų. Likusi dalis apklaustųjų su smurtu tarnyboje nėra susidūrę.

 

 

Anot Švedijos pareigūnų atstovų, pastaraisiais metais grėsmė pareigūnams yra itin padidėjusi, o Vyriausybė šios problemos nesiima spręsti. Pareigūnai mano, kad baudos yra gerokai per mažos, žalą patyrę policininkai negauna kompensacijų, nėra efektyvių pareigūnų apsaugos mechanizmų.

 

 

EuroCOP vykdomojo posėdžio metu Europos profesinių sąjungų atstovai išreiškė palaikymą prie šalies Prezidentūros protestavusiems Portugalijos policijos pareigūnams. Protesto akcijų imtasi dėl socialinio dialogo nebuvimo. 

 

 

 

Susipažinti su švedų prezentacija apie smurtą prieš pareigūnus galite čia (anglų k.)

 

Susipažinti su smurto prieš pareigūnus situacija Europoje galite čia (anglų k.)