Pagalba

  

Pagalba
Geriausias šalies apylinkės inspektorius N. Urbonas: „šito kantriai siekiau kelis metus iš eilės“
2015-09-23

Jau ne vienerius metus iš eilės tampate geriausiu apylinkės inspektoriumi Utenos apskrityje, o šiais metais geriausiu tapote ir visos šalies mastu. Ar tikėjotės laimėti? 
Taip tikėjausi. Tai buvo mano tikslas, kurio kantriai siekiau kelerius metus iš eilės. Iki šio konkurso buvau padaręs dvejų metų pertrauką, tačiau per tą laiką noras nugalėti ne sumažėjo, o tik padidėjo.

Ką jums reiškia toks įvertinimas?
Labai daug. Tai yra didelis įvertinimas manęs, kaip policijos pareigūno, mano darbo, kurį aš atlieku. Taip pat jaučiu įvertinimą ir palaikymą iš vadovų pusės. Tapus geriausiu šalies apylinkės inspektoriumi atsiranda dar didesnė atsakomybė ir pareiga būti policijos pareigūnu.

Su kokiomis nuotaikomis vykote į Klaipėdą?
Į konkursą vykau susikaupęs ir nusiteikęs laimėti. Dalyvavau jau penktą kartą. Esu užėmęs trečią ir antrą vietas, todėl tikslas buvo vienas - užimti pirmą vietą ir tapti geriausiu šalies apylinkės inspektoriumi.

Kuri rungtis Jums asmeniškai buvo lengviausia ir kuri - sudėtingiausia?
Lengviausia buvo figūrinio vairavimo rungtis. Joje užėmiau pirmą vietą. Pavyko greičiausiai ir be klaidų atlikti užduotį. Pirmoji rungtis visada būna labai svarbi, nes laimėjus ją įgyji daugiau pasitikėjimo. Sudėtingiausia rungtis – žinių patikrinimas. Į 30 klausimų reikia teisingai atsakyti per kuo trumpesnį laiką. Iš visų klausimų vos keli buvo iš profesinės srities, o kiti – intelektualinio pobūdžio, nuo istorijos iki geografijos, politikos ir pan. Manau pavyko neblogai, nes užėmiau antrą vietą.

Kas lemia Jūsų puikius rezultatus? Galbūt specialiai ruošiatės šiam konkursui?
Puikius rezultatus lemia noras nugalėti, tikėjimas savimi, taip pat profesiniai gebėjimai. Žinoma, ir patirtis daug ką lemia, nes kai dalyvauji ne pirmą kartą, žymiai tvirčiau jautiesi. Ruošiantis varžyboms, buvo suteikta galimybė patobulinti vairavimo bei šaudymo įgūdžius. Noriu padėkoti komandos vadovui Andriui Inčirauskui, kuris man ir patrulių porai padėjo pasiruošti vairavimo ir šaudymo rungtims bei svarbiais momentais palaikė varžybų metu.

Kaip manote, kokios savybės yra reikalingos apylinkės inspektoriui? 
Manau svarbiausia - apylinkės inspektorius turi būti bendraujantis pareigūnas, kuris visuomet turi būti pasiruošęs viskam. Žmonės kreipiasi dėl įvairių dalykų, prašydami pagalbos, patarimo, paguodos, supratimo. Į visus klausimus inspektorius tikrai atsakyti negali, tačiau jis turi sugebėti išlikti ramus ir tinkamai paaiškinti kur kreiptis, duoti tinkamą patarimą. Dažnai atvykęs pas žmogų apylinkės inspektorius turi būti patarėjas, psichologas, dažnai ir įdomus pašnekovas, o esant tam tikroms situacijoms – teisingas ir objektyvus pareigūnas.

O kaip apibūdintumėte pats save? 
Geriausiai mane galėtų apibūdinti žmonės, kurie pažįsta, bendrauja su manimi. Šiaip esu komunikabilus, visada ieškantis sprendimo. Esu didelis optimistas, visada siekiu tiktai gero rezultato, jei kas nepavyksta ilgai nepergyvenu ir ieškau kitų būdų, kaip geriau išspręsti problemą. Mėgstu savo darbą, policija man nėra tik pragyvenimo šaltinis, tai kur kas daugiau. Kiekvieną kartą apsivilkęs tarnybinę uniformą pasijuntu kitaip, ir metams bėgant tas jausmas niekur nedingsta. Kiekvienam policijos pareigūnui linkiu jaustis svarbia policijos sistemos dalimi ir suvokti, kad nuo kiekvieno iš mūsų darbo, elgesio priklauso policijos ateitis ir visuomenės nuomonė apie mus.

Ar jaučiate palaikymą iš kolegų, artimųjų?
Jaučiau didelį palaikymą, tai psichologiškai labai svarbus dalykas. Dėkoju vadovams, kurie manimi tikėjo bei palaikė, ir kolegoms, kurie linkėjo sėkmės. Iš artimųjų pusės jaučiau palaikymą bei supratingumą.

Ar dalyvausite šiame konkurse ir kitais metais?
Aš savo tikslą pasiekiau. Manau, kad tiek mano policijos komisariate, tiek kituose apskrities komisariatuose yra apylinkės inspektorių, norinčių ir galinčių dalyvauti šiame konkurse. Jei reikės pagalbos ar patarimo ruošiantis konkursui, su malonumu padėsiu. Aš turiu daugiau tikslų, kurių taip pat kantriai sieksiu ir tikiuosi, kad pavyks.

Ačiū už atsakymus. Dar kartą sveikiname su pergale ir linkime sėkmės darbuose!

Utenos apskr. VPK informacija