Pagalba
3550
narių
6
organizacijos
Pagalba
Ieškoma atsakymo: kaip šalinti tarnyboje sukeliamą stresą
2014-02-12

Ši konferencija – tai viena iš Europos Sąjungos lėšomis finansuojamo projekto „Aukštesnė kokybė – geresnis saugumas. Darbo policijoje kokybės lyginamoji analizė“ sudėtinių dalių. Projekte dalyvauja penkios šalys: Lietuva, Lenkija, Rumunija, Vokietija ir Ispanija. Lietuvos policijos profesinė sąjunga (LPPS) kolegoms pristatė, ką pavyko pasiekti pastaraisiais metais. „Papasakojome apie savo organizaciją, apie rengtas protesto akcijas, apie tai, ką pavyko pagerinti, apie policijos pareigūnų socialines garantijas Lietuvoje“, - sakė LPPS pirmininkė Roma Katinienė.

Pranešimą apie streso poveikį atliekamo darbo kokybei konferencijoje skaitė ekspertas iš Lenkijos. Buvo pristatyta, kokios darbo sąlygos pareigūnams sudaromos kiekvienoje iš dalyvaujančių šalių (darbo užmokestis, darbo trukmė, darbuotojų sveikata ir sauga, su tarnybinių pareigų vykdymu susijęs stresas).

Numatyta sukurti anketą, delegacijos pristatė savo pasiūlymus klausimynui rengti: apie tai, kokie yra stresų šaltiniai pareigūnų tarnyboje, kokie jo lygiai, kokį poveikį tai daro darbo kokybei, pareigūno sveikatai ir t.t. Planuojama, kad iš kiekvienos šalies bus apklausta po 1000 policijos pareigūnų. Vėliau jų atsakymai bus išanalizuoti, išleistas atskiras leidinys apie streso daromą įtaką bei priemones jai mažinti ar šalinti. „Iki šiol panašaus tyrimo šia tema nebuvo. Tiksliau, buvo pavieniai bandymai, tačiau tokio išsamios ir rimtos analizės nebuvo daryta. Iš esmės šiuo projektu yra formuojama Europos teisės praktika“, - sakė R. Katinienė

Ši konferencija vyko Varšuvoje (Lenkija), kitas susitikimas numatytas birželio mėnesį Bukarešte (Rumunija).

LPPS informacija

Ar esate vienos iš NPPSS organizacijų narys?