Pagalba
3800
narių
6
organizacijos
Pagalba
Informacija apie VSAT Valdymo komiteto posėdžio sprendimus
2021-08-23

Praėjusią savaitę Lietuvos pasienio pareigūnų profesinės sąjungos (LPPPS) pirmininkas Jevgenijus Amelinas ir Nacionalinio pareigūnų profesinių sąjungų susivienijimo (NPPSS) Vladimir Banel dalyvavo Valstybės sienos apsaugos tarnybos (VSAT) Valdymo komiteto posėdyje, kuriame buvo aptartos sistemos aktualijos. Daug dėmesio susitikime buvo skirta ir NPPSS parengtiems pasiūlymams dėl pareigūnų, valdančių nelegalios migracijos krizę, darbo sąlygų ir socialinių garantijų gerinimo.

 

Komiteto posėdyje pateikta socialiniams partneriams svarbi informacija apie sprendimus dėl dalies kasmetinių atostogų bei profesinėms sąjungoms priklausančių pareigūnų 5 dienų sveikatos gerinimo ir 2 papildomų dienų atostogų suteikimo arba perkėlimo į kitus metus. Sprendimai šiuo klausimu kol kas nėra priimti, tai žadama padaryti šių metų spalio mėnesį, įvertinus pasienyje esančią situaciją.

 

VSAT iki šios savaitės pabaigos turi patvirtinti atmintinę pareigūnams, sprendžiantiems nelegalios migracijos krizę. Atmintinėje bus aprašyti pagrindiniai algoritmai veiksmų, kuriuos pareigūnai turės vykdyti esant tam tikro lygio situacijoms, neįleidžiant migrantų, bandančių nelegaliai kirsti valstybės sieną.

 

Nemažai dėmesio posėdžio metu buvo skirta pareigūnų viršvalandžių apmokėjimo klausimui. Jei pareigūnas, vadovo nurodymu, dirba ilgiau už pamainos laiką, šis laikas turi būti pažymėtas kaip viršvalandinis ir apmokėtas kartu su einamojo mėnesio atlyginimu, o ne ketvirčio pabaigoje. Viršvalandžiai esant dabartinei situacijai nėra ribojami, ši nuostata galioja ir kasdieniniu režimu dirbantiems pareigūnams. Komandiruočių metų dirbti viršvalandžiai taip pat turi būti apmokėti, jie negali būti išlyginami po komandiruotės suteikiant pareigūnams išeigines.

 

Posėdžio metu buvo pateikta informacija, jog pareigūnams, kuriems liepos mėn. buvo mokamos 20 proc. priemokos (prie valstybės sienos su Baltarusija dirbantys pareigūnai), už rugpjūčio mėnesį planuojama mokėti 50 proc. priemokas. Tiems, kuriems buvo mokama 10 proc. priemokos (pareigūnai dirbantys Užsieniečių registracijos centre, užsieniečių laikino apgyvendinimo vietose, pasienio rinktinių Sienos kontrolės, Kriminalinės žvalgybos, Migracijos skyrių ir kt. pareigūnai), siūloma mokėti 30 proc. priemokas. Administracinį darbą dirbantiems darbuotojams siūloma mokėti 20 proc. priemokas.Taip pat buvo paminėta, kad planuojama mokėti 10 proc. pareiginės algos priemokas už rugpjūčio mėn. pareigūnams, dirbantiems prie valstybės sienos su Rusija (dėl pasiruošimo „Zapad“ karinėms pratyboms).

 

VSAT atstovai posėdžio dalyvius taip pat informavo, kad šių metų pavasarį priimti sprendimai dėl neeilinių vertinimų kol kas yra nepakitę. Primename, jog rudenį vyksiančių vertinimų metu, „labai gerai“ planuojama įvertinti apie 30 proc. pareigūnų, karjeros tarnautojų ir darbuotojų, pakeliant jiems pareiginės algos koeficientą.

 

Galiausiai buvo pateikta informacija, kad pareigūnai (su savo šeimos nariais) gali registruotis ne tik į reabilitaciją poilsio namuose (kur pareigūnams poilsis yra nemokamas, o už šeimos narius reikia sumokėti), bet ir į nemokamą apsigyvenimą Palangos ir Juodkrantės bendrabučiuose. Detali informacija apie tai, kaip tai galima padaryti, jau yra pateikta padaliniams.

 

---

 

A. Vaitkevičiaus nuotrauka.

Ar esate vienos iš NPPSS organizacijų narys?