Pagalba
3700
narių
6
organizacijos
Pagalba
Išrinkti nauji LAASDPS vadovai
2017-04-04

Balandžio 1d. vykusios Lietuvos aplinkos apsaugos sistemos darbuotojų profesinės sąjungos (LAASDPS) ataskaitinės konferencijos metu buvo išrinkta nauja organizacijos vadovybė ir padėtas pamatas naujiems darbams.

 

Konferencijoje dalyvavo LAASDPS nariai, Aplinkos ministras Kęstutis Navickas, Nacionalinio pareigūnų profesinio sąjungų susivienijimo (NPPSS) pirmininkas Vladimir Banel ir kiti svečiai.

 

LAASDPS pirmininku perrinktas Vaidas Laukys bei išrinkta pirmininko pavaduotoja dr. Judita Liukaitytė-Kukienė. Valdybos nariais tapo: Andrius Jankauskas, Valentinas Ščerveninnas, Eimantas Puodžiukas, Gintautas Andruškevičius, Viktoras Mindžiulis, Arvydas Bagdanskas, Jaunius Janonis.

 

Revizijos komisijos nariais tapo: Romualdas Sližauskas, Viktoras Ksenzovas, Kristina Stripeikienė.

 

LAASDPS pirmininkas Vaidas Laukys pristatydamas svarbiausius 2016 metų darbus sakė, kad iššūkių netrūko.

 

„Gynėme profesinės sąjungos narių ir atstovų interesus, dalyvavome teisminiuose ginčuose. Daugybę kartų teikėme įvairius siūlymus aplinkosaugininkų socialinių garantijų gerinimui. Be to, ieškojome ir naujų organizacijos lyderių, juos ugdėme.

 

Manau, vienas iš atsakingiausių ir svarbiausių darbų buvo pradėtos šakinės kolektyvinės derybos su Aplinkos ministerija. Procesas buvo sudėtingas, nes ministerijos derybininkų žinios apie socialinį dialogą yra nepakankamos produktyviam darbui. Derybos buvo vilkinamos, prisidengiama formaliais paklausimais į įvairias institucijas, vengiama prisiimti atsakomybę. Nors šakinė kolektyvinė sutartis dar nepasirašyta, turiu viltį, kad dabartinio aplinkos ministro Kęstučio Navicko išsakyta teigiama pozicija dėl jos turinio ir anksčiau kilusių esminių nesutarimų, paspartins sprendimų priėmimą“, - kalbėjo LAASDPS pirmininkas V. Laukys.

 

NPPSS, kurio sudėtyje yra ir LAASDPS, vadovas Vladimir Banel akcentavo reformų tikslų formavimą. „Aplinkos ministerija turi aiškiai pasakyti, vardan ko vykdoma viena ar kita reforma, kokią naudą ji duos, kaip paveiks darbuotojus. Savo ruožtu profesinės sąjungos turi teikti siūlymus, galimus sprendimus. Tiek Lietuvos valstiečių ir žaliųjų partijos, tiek pačios Vyriausybės programoje didelis dėmesys skiriamas socialinei partnerystei. Ne kartą Vyriausybės vadovas Saulius Skvernelis kalbėjo apie tai, kad visos pertvarkos privalo vykti tariantis su socialiniais partneriais. Dabar turime pilną teisę reikalauti to, kas buvo deklaruota, ir, prireikus, priminti apie pažadus“.

 

V. Banel priminė apie tai, kad susivienijimas buvo kuriamas tam, kad telktų skirtingas organizacijas platesnei veiklai, interesų atstovavimui Vyriausybės lygmeniu, lyderystės puoselėjimui. „Iš esmės dabar visus, tarp kurių yra ir aplinkosaugininkai, ir policininkai, ir ugniagesiai, ir Valstybės sienos apsaugos tarnybos pareigūnai, vienija pertvarkos. Mūsų pagrindinė užduotis – užtikrinti darbuotojų pajamų didinimą, saugias darbo sąlygas, teises dalyvauti profesinių sąjungų veikloje. Kad ir kaip būtų sunku raginu nuolat prisiminti, vardan ko susikūrėme. Puoselėkime ir stiprinkime tai, ką turime“.

 

Aplinkos ministras pasirengęs bendradarbiauti­­­­­

 

Kita konferencijos dalis buvo skirta diskusijoms su Aplinkos ministru apie numatomas aplinkosaugos reformas.

 

„Nors nebuvo įvardinti aiškūs tikslai ir kryptys, daug diskutavome apie problemas, su kuriomis susiduria aplinkosaugininkai, eilę metų nesprendžiamus sistemos skaudulius. Ministro vizitas, geranoriškas įsiklausymas į aplinkosaugininkų išsakytus lūkesčius ir pastabas bei pažadai profsąjungos atstovus įtraukti į sprendimų aptarimą, teikia teigiamų vilčių. Tikimės, kad ministras, priešingai nei jo pirmtakai, laikysis savo pažado ir bendromis jėgomis pavyks pasiekti ir aplinkosaugos sistemai, ir jos darbuotojams naudingų rezultatų“, - sakė V. Laukys.

 

Aplinkos ministras Kęstutis Navickas džiaugėsi puikiu darbiniu susitikimu ir sakė, kad pokyčiams pribrendro abi pusės. „Jokių bauginimų atleidimais, neskaidrumu. Sutarėme pradėti dirbti kartu tam, kad mažėtų biurokratijos, didėtų pareigūnų saugumas. Arogantiško Vilniaus nenori niekas“, - sakė K. Navickas.

 

V. Banel teigiamai įvertino renginio metu vykusią diskusiją apie reformas. „Pats Aplinkos ministro dalyvavimas tokio tipo renginyje yra gana didelis pasiekimas. Ministras kalbėjo apie darbuotojų saugumą, saugias darbo sąlygas, aprūpinimą, akcentavo partnerystę, pareigūnų socialinių klausimų svarbą, biurokratinių trukdžių, kliudančių pareigūnams dirbti, mažinimą, kvietė aktyviai prisidėti prie reformų sprendimų. Toks požiūris išties sveikintinas. Belieka tikėtis, kad gražūs žodžiai virs svarbiais darbais, kurių vienas svarbiausių –  šakinės kolektyvinės sutarties pasirašymas“, - vylėsi V. Banel.

Ar esate vienos iš NPPSS organizacijų narys?