Pagalba

  

Pagalba
K. Pauliukas: pataisos įstaigoms reikalingi esminiai pokyčiai
2018-08-01

Lietuvos Respublikos ikiteisminio tyrimo įstaigų profesinės sąjungos pirmininko Kęstučio Pauliuko komentaras dėl viešojoje erdvėje kilusios diskusijos apie situaciją pataisos namuose:

 

„Yra manančių, kad nuo dabartinio laikinojo Pravieniškių vadovo Dainiaus Sušinsko priklauso viskas, kas vyksta įstaigos viduje. Taip, jis yra atsakingas už bendrą efektyvią įstaigos veiklą. Taip, pradėjus jam vadovauti, situacija iš tiesų pradėjo keistis į gerąją pusę. Laikinasis vadovas turi pavaduotoją, įstaigoje dirba Kriminalinės žvalgybos viršininkas, atsakingas už informacijos valdymą ir situacijos kontrolę. Kitaip sakant, kiekvienas asmuo turi savo funkcijas ir turi dirbti savo darbą.  

 

Kalbant apie vadinamąją „jūros šventę“ įkalinimo įstaigoje, manau reikėtų žvelgti į pačius kalinius, jų sąlygas ir priežiūrą. Turime suprasti, kad įkalinimo įstaigose trūksta pareigūnų. Dirbantieji gauna vos truputį didesnį nei minimalų darbo užmokestį. Neaišku ir ką tuo metu veikė Pravieniškių Kriminalinės žvalgybos viršininkas, iš esmė turėjęs numatyti ir suvaldyti situaciją. Dirbantieji nėra pajėgūs suvaldyti sudėtingų situacijų, į kurias įsitraukia didelė dalis kalinių.

 

Be to, trūksta griežtų elgesio taisyklių, todėl nuteistieji elgiasi kaip panorėję. Jei grubiai taisykles pažeidęs nuteistasis, būtų nedelsiant perkeltas į kalėjimo rėžimo įstaigą, manau, situacija būtų kita. Dažniau įkalinimo įstaigose turėtų lankytis ir prevencinė grupė.

 

Palaikau laikinąjį Pravieniškių vadovą D. Sušinską ir tikiu, kad jo pradėti pokyčiai Pravieniškėse bus paskata pasitempti ir kitoms įstaigoms. Kartu tikiuosi, kad prie kalėjimų sistemos ir joje dirbančių pareigūnų darbo sąlygų pokyčių ženkliai prisidės ir Teisingumo ministerija, Vyriausybė. Jei nemotyvuosime pareigūnų didesniu atlyginimu, saugesnėmis darbo sąlygomis, bijau net pagalvoti, kas mūsų kaip valstybės laukia toliau“.

 

Plačiau skaitykite:

 

Pravieniškių mafija. „Kaifo“ zona ir skandalas, kurio po „Jūros šventės“ siekė kaliniai