Pagalba

  

Pagalba
K. Pauliukas: skandalai pataisos įstaigose rodo įsisenėjusias problemas
2018-04-30

Pastaruoju metu Alytaus ir Pravieniškių pataisos namus krečia vienas skandalas po kito. Kalėjimų departamento Imuniteto skyrius sulaikė du asmenis, įtariamus neteisėtu disponavimu narkotinėmis ar psichotropinėmis medžiagomis. Vienas jų, -  pataisos namuose įsidarbinęs šeimos gydytojas Valdas Mikalskis. Alytaus pataisos namų sargybos viršininkui gresia nemalonumai: girtas smurtavo prieš tėvą, dėl to pradėtas ikiteisminis tyrimas. Šiandien paviešinta informacija, kad Pravieniškių pataisos namuose veikė itin pavojingas organizuotas nusikalstamas susivienijimas, jo nariai platino narkotines medžiagas, prievartavo iš kitų nuteistųjų ir žalojo besipriešinančiuosius. Dėl šios priežasties sulaikyta 16 asmenų, tarp jų – vienas buvęs prižiūrėtojas.   

 

Lietuvos Respublikos ikiteisminio tyrimo įstaigų profesinės sąjungos pirmininkas Kęstutis Pauliukas teigia, kad visų pirma reikėtų kalbėti apie Alytaus pataisos namų vadovo gebėjimą suvaldyti situaciją įstaigoje. Profesinei sąjungai priklausantys medikai jau ne kartą įvardijo įvairias problemas.

 

„Tokio lygio problemos įstaigose negimsta per vieną dieną. Didžioji dauguma jų – įsisenėjusios. Natūraliai kyla klausimas, ar įstaigų vadovas yra pajėgus susitvarkyti su savo pareigomis. Galbūt tikslingai dangstomi įvairūs nusikaltimai. Alytaus pataisos namų vadovas Kęstutis Jasmontas pats yra sakęs, kad surasti medikus, norinčius dirbti įkalinimo įstaigoje, yra labai sunku. Tai galbūt reikėtų ieškoti priežasčių ir spręsti šią problemą gerinant darbo sąlygas, didinant atlyginimus. Akivaizdu, kad pataisos namai nesuvaldo dabartinės padėties. Į šiuos procesus turėtų įsikišti Teisingumo ministerija, Vyriausybė ir galų gale išspręsti problemas“, - įsitikinęs K. Pauliukas.

 

Profesinės sąjungos vadovas kartu pabrėžia, kad visi pareigūnai privalo gerbti tarnybą, atsakingai žiūrėti į savo pareigas ir reprezentatyviai elgtis ne tik tarnybos, bet ir laisvalaikio metu. Bet koks netinkamas ar įstatymams prieštaraujantis elgesys formuoja neigiamą visuomenės požiūrį į pareigūną ir visą bausmių vykdymo sistemą.

 

Plačiau skaitykite:

 

Pravieniškių pataisos namuose veikė organizuotas susivienijimas: sulaikyta 16 asmenų, tarp jų vienas buvęs prižiūrėtojas

 

Alytaus pataisos namų sargybos viršininkui gresia nemalonumai: girtas smurtavo prieš tėvą

Alytaus pataisos namuose narkotikus platino medikai: sulaikytas gydytojas V.Mikalskis