Pagalba
3700
narių
6
organizacijos
Pagalba
Kaip kredito unijoms sekasi Honkonge?
2014-01-08

Pastarasis pasakoja apie pagrindinius Honkongo kredito unijų tikslus, teikiamas paslaugas. Primename, jog Honkongas taip pat turi pareigūnus vienijančią kredito uniją.

Unijų paslaugomis naudojasi apie 80 tūkst. žmonių

Honkonge gyvena kiek daugiau nei 7 milijonai gyventojų. O kredito unijų paslaugomis, praėjusių metų birželio mėnesio duomenimis, naudojasi 78,922 vartotojai.
 

Pati unijų sistema veikia visos šalies mastu ir sparčiai plečiasi, o viena iš sėkmingiausių šalies kredito unijų yra būtent „Pareigūnų kredito unija“.

Pirmoji kredito unija - 1964-aisiais

Lietuvoje pirmosios kredito unijos kūrėsi dar tarpukariu, o vėliau savo veiklą plėtojo po nepriklausomybės atkūrimo. Honkongo gyventojai apie kredito unijas sužinojo kiek vėliau, tačiau pirmosios unijos šalyje veikia jau beveik 50 metų.

Pirmoji kredito unija Honkonge buvo įsteigta 1964-aisias metais. Tuo tarpu „Pareigūnų kredito unija“ šalyje pradėjo veikti 1982-aisias.

Unijos atsirado dėl paprastų ir kilnių tikslų – siekta palengvinti žmonių gyvenimą bei išspręsti finansines problemas.

„Kaip mes įkūrėme unijas? Žmonės, kurių tyrinėjimo sritis buvo finansai, finansinės paslaugos, nusprendė, jog kredito unijos gali palengvinti žmonių gyvenimą, išspręsti finansines problemas, - teigė Honkongo kredito unijas vienijančios organizacijos atstovas. – Buvo daug domėtasi kredito unijų filosofija, jų veikla ir galiausiai buvo įsteigta pirmoji kredito unija“.
 

Populiariausios paslaugos – paskolos ir taupymo indėliai
 

Pačios populiariausios paslaugos tiek Honkongo kredito , tiek konkrečiai „Pareigūnų kredito unijoje“ – dviejų tipų. Vartotojai itin dažnai ima paskolas ir kaupia taupomuosius indėlius.

Paskoloms Honkongo kredito unijos, per visą savo egzistavimo laikotarpį, jau skyrė 13 milijardų Jungtinių Valstijų dolerių.

Taupymo paslaugų populiarumui įtakos veikiausiai daro konkurencingi dividendai ir patraukios palūkanos. Itin didelį populiarumą turi smulkūs taupomieji indėliai.
 

Kredito unijos skatina bendruomeniškumą

Kaip ir Lietuvoje, taip ir Honkonge kredito unijos pasisako ir skatina bendruomeniškumą, socialines iniciatyvas. Azijos šalyje unijų nariai skatinami įsitraukti į įvairias savanoriškas veiklas, be to yra skatinamas bendradarbiavimas ir tarpusavio supratimas tarp skirtingų tautų.

Unijos užsiima ir labdaringa veikla: „Turime ir tam tikrą socialinę atsakomybę. Pavyzdžiui, kredito unijos teikia paramą švietimui, rėmimo ir labdaros susilaukia švietimo plėtros vaikų bendruomenė“.
 

Didžiausias renginys – pasaulio kredito unijų konferencija
 

Honkongo kredito unijų atstovai gali didžiuotis, jog 2008-aisias metais dalyvavo pasaulio kredito unijų konferencijoje.
 

„Tai ne tik buvo labai naudinga patirtis, kurioje buvo galima pabendrauti su kredito unijų lyderiais iš viso pasaulio, bet taip pat buvo puikus pavyzdys Honkongo verslo atstovams, kaip reikia spręsti kai kurias problemas ir pan.“, - pasakojo Honkongo kredito unijų atstovas.
 

Planuoja 50-mečio šventę

Didžiausias Honkongo kredito unijų renginys 2014-aisias metais – unijų gyvavimo 50-mečio šventė. Be to, šalies unijos šiais metais ketina skatinti valdybą bei siekti, jog šalyje būtų įsteigta dar daugiau kredito unijų.
 

Ar esate vienos iš NPPSS organizacijų narys?