Pagalba
1800
narių
6
organizacijos
Pagalba
Kalėdinė Bohemija: 5 dienų kelionė į Čekiją
2015-10-30

Kelionės kaina: Vilniaus apskrities ikiteisminio tyrimo įstaigų profesinės sąjungos, Lietuvos Respublikos ikiteisminio tyrimo įstaigų profesinės sąjungos, Ugniagesių gelbėtojų profesinės sąjungos, Lietuvos aplinkos apsaugos sistemos darbuotojų profesinės sąjungos, Lietuvos policijos profesinės sąjungos ir Lietuvos pasienio pareigūnų profesinės sąjungos nariams ir jų šeimų nariams - 117 EUR., ne profesinės sąjungos nariams - 137 EUR.

Registracija vyksta iki lapkričio 16 d. el. paštu algimantas.stapcinskas@gmail.com, smulkesnė informacija tel. 8-670-97001. Kelionės programa ir kita informacija yra pateikiama žemiau. Gruodžio 9 d. anksti ryte išvykimas iš Vilniaus (galimas sustojimas Kaune ir Marijampolėje), grįžimas –  gruodžio 13 d. apie 14 val.

1 diena.Išvykimas iš Vilniaus anksti ryte apie 4-5 val. Kelionė per Lietuvą, Lenkiją ir Čekiją.  Nakvynė viešbutyje.

2 diena.Pusryčiai viešbutyje. Ryte vykstame į Krivoklad pilį*. Šią pilį XIII a. viduryje pastatė Otokaras II iš Premyslidų dinastijos. Čia vaikystę praleido būsimasis Čekijos karalius Karolis IV. Nuo 1493 iki 1522 m. pilį perstatė karalius Vladislovas ir jo sūnus Liudvikas.  Toliau tęsiame kelionę ir vykstame į Karlovy Vary kurortą, garsų savo mineralinio vandens šaltiniais. Miestą įkūrė Karolis IV, miestas  seniau vadintas Karlsbadu. Karlovy Varai žinomi dėl gausių karštųjų versmių, nuo XVII a. čia rinkosi turtingi ir žymūs žmonės pasisemti gydomojo vandens. Populiarusis likeris Karlovarská Becherovka pavadintas miesto garbei. Ekskursija pomiestą, aplankant: B.Smetanos sodus, Malūnų ir Turgaus kolonadas, Geizerio fontaną. Esant galimybei aplankome Krušovice alaus daryklą*, kurioje vyks ekskursija ir alaus degustacija. Grįžtame į Prahą. Nakvynė viešbutyje.

3 diena.Pusryčiai viešbutyje. Ryte vykstame į Kutna Horą, garsėjančią savo sidabro kasyklomis. Tai ne tik vienas įdomiausių istorinių Čekijos miestų, bet ir svarbiausių, nes čia sidabras buvo ne tik kasamas, bet iš jo buvo kalamos monetos, iš kurių žinomiausios - sidabriniai Prahos grašiai. Pastaroji moneta buvo gausiausiai LDK XV a. cirkuliavusi užsienio moneta, kuri to meto LDK pinigų apyvartai padarė didžiausią įtaką. Monetų kaldinimo pradžią nulėmė Kutna Horoje aptikti gausūs sidabro rūdynai, kuriuose kasmet buvo išgaunama per 6 500 kg sidabro, o tai leido kaldinti iki 1,7 mln. monetų. XVIII a. sidabro atsargos išseko ir buvo uždarytos ne tik kasyklos, bet ir monetų kalykla. Dabar buvusioje monetų kalykloje, kuri praminta Italų dvaru*, veikia muziejus, supažindinantis su monetų kalybos amatu viduramžiais. Dar viena Kutna Horos įžymybė - tai Kaulų koplyčia*, kurioje visos interjero detalės yra padarytos iš žmonių kaulų. Visai koplyčiai įrengti prireikė apie 40 tūkstančių žmonių kaulų. Viduramžiais po karų bei marų mirusiųjų būdavo tiek, jog siekiant atlaisvinti vietas miestelio kapinėse, senieji kaulai būdavo išimami, o į jų vietas atguldavo naujai mirusieji. Taip pat aplankome Šv.Barboros*, kalnakasių globėjos, bažnyčią, kurią projektavo tas pats architektas, kuris sukūrė ir Prahos Šv.Vito katedrą. Toliau vykstame į vieną žaviausių Bohemijos miestų – Česky Krumlov,kuris yra garsus savo senamiesčiu, antra pagal dydį Čekijos pilimi ir seniausiu pasaulyje barokiniu teatru. Ekskursijos metu apžiūrėsime ant kalvos stūksančią XIV a. pilį, Šv Jono bažnyčią, rotušę, pasivaikščiosime jaukiomis senamiesčio gatvelėmis. Kitas mūsų kelionės tikslas – ant Vltavos upės esantis didžiausias pietų Bohemijos miestas Česke Budejovice. Ekskursija po senamiestį, aplankant Bohemijos karaliaus Otakaro II aikštę, rotušę, Samsono fontaną, Šv. Mikalojaus bažnyčią bei Juodąjį bokštą. Laisvu laiku galėsite aplankyti kalėdines muges. Grįžtame į Prahą. Nakvynė viešbutyje.

4 diena.Pusryčiai viešbutyje. Vykstame*į Prahos miesto centrą. Prahos senamiestyje gausu ne tik barokinių, bet ir romaninio bei gotiško stiliaus pastatų. Ekskursija po Prahos senamiestį: Parako bokštas, pradėtas statyti Vladislovo Jogailaičio, senoji muitinės gatvė, Rotušės aikštė su garsiuoju astronominiu laikrodžiu, Karolio gatvė, žymusis Karolio tiltas, kuris išpuoštas įvairiausiomis skulptūromis, Valenšteino rūmai ir sodai, gražiausia miesto barokinė Šv. Mikalojaus bažnyčia, Auksinė gatvelė*, Šv. Jurgio bazilika*, Šv.Vito katedra*, senieji karališkieji rūmai*,  Loretos ir Hradčany aikštės, Strahovo vienuolynas. Po ekskursijos – laisvas laikas, kurio metu galėsite aplankyti sostinės kalėdinę mugę, kurioje galėsite paskanauti čekiškų patiekalų, išgerti karšto punšo, pasiklausyti šventinės muzikos, įsigyti kalėdinių lauktuvių, pasigrožėti miesto kalėdų papuošimais bei kelėdine eglute. Vakare išvykstame link namų. Kelionė per Čekiją. Naktis autobuse.

5 diena.Kelionė per Lenkiją link Lietuvos. Apie pietus jau būname Lietuvoje.

Objektų lankymo eiliškumas gali keistis. Tikslus išvykimo iš Lietuvos laikas ir vieta bus pranešta vėliau.

Į KELIONĖS KAINĄ ĮSKAIČIUOTA:

·       kelionė turistinės klasės autobusu;

·       3 nakvynės viešbutyje su pusryčiais;

·       kelionės vadovo, gido paslaugos (gidas Čekijoje - lietuvių kalba);

·       ekskursinė programa;

·       kelionės dokumentų sutvarkymas (būtina turėti ne mažiau kaip 3 mėn. galiojantį pasą ar tapatybės kortelę).

·       Į KELIONĖS KAINĄ NEĮSKAIČIUOTA:

·       bilietai į (*) pažymėtus lankomus mokamus objektus:  Krivoklad pilis – 170 CZK (apie 6,8 Eur), Kaulų koplyčia, Monetų dvaras ir Šv. Barboros bažnyčia – 260 CZK (apie 10,4 Eur),  Krušovice alaus darykla – 160 CZK (apie 6,4 Eur), viešojo transporto bilietai Prahoje 48 CZK (apie 2 Eur).

·       medicininių išlaidų draudimas kelionės metu.

Pastabos: nesusirinkus reikiamo keliautojų skaičiaus (apie 47)kelionė gali būti atšaukta!!!

Vilniaus apskrities ikiteisminio tyrimo įstaigų

profesinės sąjungos informacija