Pagalba
1800
narių
6
organizacijos
Pagalba
Kalėjimų departamentui vadovaus A. Norkevičius
2017-06-29

Šiandien vykusioje atrankoje į Kalėjimų departamento vadovo postą išrinktas Artūras Norkevičius. Pareigūnų profesinės sąjungos tikisi, kad naujasis vadovas nedelsiant imsis pataisos įstaigų problemų sprendimo ir užtikrins efektyvią socialinę partnerystę.

 

Iš trijų atrankoje dalyvavusių kandidatų, pretenduojančių užimti Kalėjimų departamento direktoriaus pareigas, daugiausiai balų surinko teisininkas Artūras Norkevičius. Artūras Norkevičius ėjo vidaus reikalų viceministro pareigas. Kalėjimų departamentui jis vadovo 2012-2014 metais.

 

„Teigiamai vertinu tai, kad stagnuojanti institucija pagaliau galės pradėti judėti pirmyn. Tikimės, kad naujai paskirtas vadovas sprendžiant pareigūnams svarbius klausimus bendradarbiaus su profesinėmis sąjungomis, o pataisos pareigūnų profesija taps bent kiek patrauklesnė. Be kita ko viliamės, kad naujasis vadovas suburs stiprią komandą bendriems tikslams įgyvendinti“, - teigia Vilniaus aps. ikiteisminio tyrimo įstaigų profesinės sąjungos pirmininkas Vitalijus Jagminas.

 

Teisingumo ministerija informuoja, kad atranka buvo vykdoma dviem etapais. Kandidatai, jau anksčiau praėję sveikatos patikrinimą, šiandien išlaikė fizinio pasirengimo patikrinimą ir dalyvavo atrankos pokalbyje, kurio metu buvo vertinami gebėjimai ir profesinės kompetencijos, reikalingos vadovauti nacionalinei bausmių vykdymo sistemai. 

Atrankos pokalbio metu buvo daromas vaizdo ir garso įrašas. Atrankos komisijai vadovavo Teisingumo ministerijos Administracinės ir baudžiamosios justicijos departamento direktorė Simona Mesonienė. Kaip numatoma Korupcijos prevencijos įstatyme, atranką laimėjusio asmens kandidatūra bus pateikta specialiųjų tarnybų patikrai.

 

Jau anksčiau rašėme:

 

Pataisos įstaigų pareigūnai tikisi pažangaus vadovo

 

Neaišku, kas slypi už vilkinamos Kalėjimų departamento vadovo atrankos

 

K. Pauliukas: naujam Kalėjimų departamento vadui lengva nebus