Pagalba
1800
narių
6
organizacijos
Pagalba
KAM atsakymas NPPSS: yra rengiami karo padėties įstatymų pakeitimai
2017-05-09

Neseniai Nacionalinio pareigūnų profesinių sąjungų susivienijimo (NPPSS) atstovai kreipėsi į vidaus reikalų ir krašto apsaugos ministerijas su prašymu paaiškinti, kokių konkrečių veiksmų turėtų imtis vidaus tarnybos pareigūnai, kaip jie tam ruošiami. Krašto apsaugos (KAM) atsakyme teigiama, kad karo metu priskiriamų vidaus reikalų sistemos institucijų pareigūnai valstybės gynybai yra rengiami vykdant bendras su Lietuvos kariuomene pratybas ir mokymus.

 

Anksčiau skelbtus straipsnius  skaitykite čia:

 

VRM: turime aiškiau apibrėžti pareigūnų funkcijas karinės grėsmės atveju

 

Statutiniai pareigūnai: turi būti aišku, ko iš mūsų tikimasi, iškilus karinėms grėsmėms

 

Krašto apsaugos viceministro Vytauto Imbraso pasirašytame rašte teigiama, kad ginkluotosioms pajėgoms karo metu priskiriamų vidaus reikalų sistemos institucijų pareigūnai valstybės gynybai yra rengiami vykdant bendras su Lietuvos kariuomene pratybas ir mokymus. Tuo tarpu valstybės ginkluotosios gynybos plane į ginkluotąsias pajėgas įeisiančioms institucijoms užduotys nustatomos atsižvelgiant į pačių institucijų pobūdį. Todėl nėra poreikio taikos metu siekti didesnio nei nustatyta šių institucijų aprūpinimo.

 

KAM informuoja, kad  karo metu vidaus reikalų sistemos institucijoms pradėjus veikti ginkluotojų pajėgų sudėtyje, jos bus aprūpinamos pagal numatytą logistinį sumanymą. Be to, rengiami karo padėties įstatymų pakeitimai. Rengiant ginkluotosios gynybos planą aktyviai dalyvavo į ginkluotųjų pajėgų sudėtį įeisiančių vidaus reikalų sistemos institucijų atstovai.

 

NPPSS atstovai pabrėžia, kad visos tarnybos turi aiškiai žinoti, kaip, iškilus grėsmei, turėtų elgtis ir kokių veiksmų imtis, kokios priemonėms jiems būtų suteikiamos. Turėtų būti aiškiai įvardinta, kokias funkcijas, kokiomis apimtimis ir kas turėtų vykdyti ekstremaliomis situacijomis.