Pagalba

  

Pagalba
Kas laimės kvalifikacinių kategorijų loterijoje Vilniaus pataisos namuose
2017-04-12

Vilniaus apskrities ikiteisminio tyrimo įstaigų profesinė sąjunga (VA ITĮPS) kreipėsi į Kalėjimų departamentą (KD) dėl galimai neskaidraus pareigūnų vertinimo ir piktnaudžiavimo tarnyba Vilniaus pataisos namuose. Profesinė sąjunga siūlo inicijuoti tarnybinį patikrinimą įstaigos vadovui Arvydui Ižičkai.

 

Profesinė sąjunga sulaukė pareigūnų, kurie nepatenkinti Vilniaus pataisos namų jaunesniųjų pataisos pareigūnų vertinimų rezultatais, skundų. Pareigūnų teigimu, komisijos darbas galimai yra tik imituojamas, o realius vienašališkus sprendimus priima įstaigos vadovas.

 

„Čia kaip surežisuotoje loterijoje: laimėtojai žinomi iš anksto. Likusiems – kaip pasiseks. Tiesa, šansų, kad pasiseks, - mažai. Nesvarbu, koks yra komisijos sprendimas, jei neatitinki „kažkokių“ neaiškių kriterijų, aukštesnės kategorijos negausi. Kitaip sakant, jei nepalaikai draugiškų ryšių ar nepritari vadovo sprendimams, keli problemas ir siūlai sprendimus, apie kategorijas gali tik pasvajoti“, - teigia VA ITĮPS pirmininkas Vitalijus Jagminas. 

 

Dar daugiau, Vilniaus pataisos namų direktorius A. Ižička, išnagrinėjęs komisijos ataskaitą, vienašališkai panaikino daugumai pareigūnų teikimus aukštesnėms kvalifikacinėms kategorijoms ir paskatinimams. Profesinės sąjungos atstovų žiniomis, yra pareigūnų, kurie per daugiau nei dešimtmetį neįgijo aukštesnių kvalifikacinių kategorijų, jiems nėra skirtas joks paskatinimas.  Tuo tarpu vadovai skatinami kasmet.

 

„Kyla natūralus klausimas: kodėl vieniems pareigūnams suteikiamos aukštesnės kvalifikacinės kategorijos, o kitiems ne. Galbūt komisija nekompetetinga. Tuomet kodėl direktorius sudaro komisiją iš narių, kurie neturi tam kompetencijos. Juk ją savo įsakymu suformuoja pats įstaigos direktorius. O galbūt vadovams trūksta kompetencijos, nes jie save vertina tik gerai“, - klausimus užduoda V. Jagminas.

 

Anot jo, turint komisijos vertinimų garso įrašus turėtų būti nesunku pasakyti, ar pastaroji dirbo kompetetingai. Profesinės sąjungos žiniomis, kiekvienam pareigūnui buvo skiriamas reikiamas dėmesys. VA ITĮPS atstovų teigimu, nepaisant to, kad vadovo sprendimu ne visi pareigūnai gavo aukštesnes kvalifikacines kategorijas, pats vertinimo išvadų turinys nepasikeitė.

 

V. Jagminas teigimu, A. Ižička parodė ne tik negebėjimą vadovauti, bet ir visišką nepagarbą pavaldiems pareigūnams. Tokie piktnaudžiavimu tarnyba veiksmai, anot VA ITĮPS, turėtų būti įvertinti.