Pagalba
3700
narių
6
organizacijos
Pagalba
Kaune įvyko LAASDPS ataskaitinė konferencija
2022-03-22

Šių metų kovo 19 d. Kaune įvyko Lietuvos aplinkos apsaugos sistemos darbuotojų profesinės sąjungos (LAASDPS) ataskaitinė konferencija. Joje be konferencijos delegatų dalyvavo ir Nacionalinio pareigūnų profesinių sąjungų susivienijimo (NPPSS) pirmininkas S. Džiautas, buvęs NPPSS vadovas ir jos garbės narys V. Banel, Aplinkos apsaugos departamento (AAD) direktoriaus pavaduotoja K. Malaiškaitė ir viešosios įstaigos „LDK palikuonys“ vadovas G. Armonavičius.

 

Atsižvelgiant į nūdienos aktualijas bei sudėtingą situaciją Ukrainoje, LAASDPS skyrė tam laiko ir susipažino su G. Armonavičiaus vadovaujamos organizacijos patirtimi padedant Ukrainos savanoriams. G. Armonavičius daug papasakojo apie sudėtingą karo situaciją Ukrainoje, pasidalino patirtimi, kokia pagalba, daiktai, priemonės šiandien yra būtiniausi ukrainiečiams.

 

Renginyje buvo pristatyta LAASDPS 2021 m. veiklos ataskaita, o taip pat iš naujo apibrėžti pagrindiniai organizacijos strateginiai tikslai: atstovavimas darbuotojams reformų metu, darbo krūvio vertinimas, optimizavimas, darbo sąlygų gerinimas, socialinė partnerystė, finansavimo didinimas, LAASDPS narystę didinimas ir komunikacijos stiprinimas, lyderystės ugdymas.

 

Praėjusių metų pradžia, neabejotinai, buvo pilna iššūkių LAASDPS, pabrėžė organizacijai vadovaujantis Vaidas Laukys. 

 

„Mums teko įdėti daug pastangų ginant ir saugojant ne tik LAASDPS narių, bet ir lyderių teises, kovojant prieš siekius susidoroti su jais. Galime pasidžiaugti, kad piktų kėslų nepavyko įgyvendinti, didžioji dalis kaltinimų LAASDPS nariams subliuško. Mums pavyko išsaugoti ir AAD kolektyvinę sutartį, kurią buvusi AAD vadovybė jau buvo pasmerkusi mirčiai. Visgi 2021 m. buvo ne tik sudėtingi, pilni įtampos, bet pasižymėjo ir pozityvu. Pasikeitus AAD vadovybei palaipsniui atsirado konstruktyvesnis dialogas, persekiojimus ir įtampą pakeitė socialinių partnerių siekis įsiklausyti į keliamus lūkesčius ir bendromis pastangomis ieškoti sprendimų. Manau, kad tai pavyko. Diskusijos, susitikimai, net vieši debatai buvo viso to pasiekto rezultato įrankiai. Galime pasidžiaugti, kad 2021 m. buvo ne tik pilni streso, įtampos, bet ir sėkmingų istorijų, darbų, pasiekimų laikotarpis”, - sako V. Laukys.

 

Konferencijos metu daug dėmesio buvo skirta socialinio dialogo svarbai. Tik abipusis socialinių partnerių gebėjimas išgryninti bendrus siekius ir juos įgyvendinti gali būti visos aplinkosaugos bendruomenės pasiekimas bei teigiamas postūmis, kuris yra betarpiškai naudingas ir darbdaviui, ir darbuotojams.

 

Konferencijos metu buvo patvirtintos LAASDPS 2021 m. veiklos ir Revizijos komisijos ataskaitos. Be to, priimtas sprendimas materialine pagalba paremti nuo karo kenčiančią Ukrainą, pagalbą teikiant viešąją įstaigą „LDK palikuonys“.

 

Po oficialios Konferencijos dalies jos dalyviai su gido pagalba turėjo galimybę artimiau susipažinti su Kaunu, jos senamiesčiu.

Ar esate vienos iš NPPSS organizacijų narys?