Pagalba
1800
narių
6
organizacijos
Pagalba
Kelią Seime skinasi siūlymas profesinėms sąjungoms skirti 1 proc. GPM paramą
2018-06-13

Seimo Finansų ir Biudžeto komitetas pritarė pasiūlymui profesinėms sąjungoms skirti atskirą 1 proc. paramą iš gyventojų pajamų mokesčio. Pagal siūlytą įstatymo projektą, VMI gyventojo prašymu kasmet turėtų profesinėms sąjungoms ar jų susivienijimams, pervesti iki 1 proc. pajamų mokesčio paramą. 

Už tokį pasiūlymą trečiadienį balsavo 8 komiteto nariai, vienas buvo prieš.

Dabar gyventojai 2 proc. sumokėto GPM gali skirti paramos gavėjams, įskaitant ir profesines sąjungas, o dar 1 proc. - politinėms partijoms. Jei Seimas palaikys komiteto siūlymą, bendra paramai skiriamų lėšų suma išaugs iki 4 proc. GPM.

Vyriausybė gegužės pradžioje buvo pritarusi valdančiosios Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) frakcijos narių Tomo Tomilino, Vytauto Bako, Rūtos Miliūtės ir Jono Jaručio parengtos įstatymų pataisoms - jos numatė, kad gyventojai profesinėms sąjungoms galėtų skirti iki 3 proc. pajamų mokesčio (prie dabartinių 2 proc. papildomai pridėti dar vieną procentą).

Kadangi komiteto patvirtintas sprendimas yra patobulintas ir skiriasi nuo to, kuriam pritarė Vyriausybė, buvo siūloma dėl jo gauti naują Vyriausybės išvadą, tačiau komitetas tam nepritarė.


NPPSS ne kartą akcentavo 2017 m. kovą Vyriausybės nutarimu patvirtintame Lietuvos Respublikos Vyriausybės programos įgyvendinimo plane numatytus siekius stiprinti profesinių sąjungų ir darbuotojų atstovų derybines galias ir pabrėžė, kad Vyriausybės programos įgyvendinimo plane aiškiai ir nuosekliai išreiškiamas tikslas dėl darbuotojų derybinių galių didinimo, t.y. kalbant apie darbuotojų ir darbdavių santykius, keliamas esminis tikslas – darbuotojų derybines galias išugdyti iki tokio lygio, kuris leistų darbuotojui lygiaverčiai derėtis su darbdaviu dėl darbo ekonominių, socialinių ir kt. sąlygų.

 

NPPSS prieš kurį laiką rašė, kad Seimo Teisės ir teisėtvarkos komitetas atvėrė kelią svarstyti siūlymą skirti didesnę paramą profesinėms sąjungoms, suteikiant joms išskirtinę gyventojų pajamų mokesčio (GPM) dalį. Plačiau skaitykite čia.

 

NPPSS ir Delfi informacija

 

Originalų tekstą 15min.lt skaitykite čia:  https://www.delfi.lt/verslas/verslas/seimo-komitetas-uz-1-proc-gpm-parama-profsajungoms.d?id=78283521