Pagalba
1800
narių
6
organizacijos
Pagalba
Kitąmet tikimasi pakelti BPC operatorių algas
2015-10-16

„Manau, kad 800 - 900 eurų kažkur nuo rugpjūčio 1 dienos priklausomai nuo stažo tarnyboje turėtų pasiekti“, - spaudos konferencijoje ketvirtadienį sakė Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento direktorius Remigijus Baniulis.

Augimas siejamas su nauju Vidaus tarnybos statutu, leisiančių geriau apmokėti, pavyzdžiui, už darbą naktimis.

„Bus didesnės išmokos už naktinius, už viršvalandinius darbus, ir atitinkamai bent jau indikacijas mes žinodami pradinio biudžeto, kas dabar iškeliavo į Seimą - yra numatytos papildomos lėšos tam veiksmui, tam darbui padaryti. Žodžiu, žiūrime optimistiškai“, - aiškino R.Baniulis.

Tiesa, naujas statutas pagerintų tik statutinio pareigūno antpečius turinčių operatorių padėtį.

BPC viršininkas Audrius Čiuplys žurnalistams ketvirtadienį sakė, kad tarnybai šiuo metu trūksta apie pusės šimto operatorių. Anot jo, dabar pradedantis nestatutinis operatorius gauna apie 410 eurų mėnesinę algą, statutinis - maždaug 450 eurų algą.

„Jeigu žmogus statutinis, kuris turi 15-20 metų stažą, tai kai kurių atlyginimai siekia ir 800 eurų“, - teigė jis, tačiau pažymėjo, kad dabar svarbiausia pritraukti naujus žmones, kuriems didesnių pinigų mokėti negalima.


Vidaus reikalų ministerija (VRM) perėmė tarnybinį tyrimą dėl BPC operatoriaus reagavimo į pranešimą apie galbūt girtą vairuotoją, kuris sukėlė avariją ir žuvo.

Remiantis šiuo konkrečiu įvykiu, bus žiūrima, kokių pakeitimų reikia atrenkant BPC darbuotojus, keliant jų kvalifikaciją, informuojant, šviečiant visuomenę ir pan.

Tarnybinį patikrinimą dėl įvykio Kauno rajone, kai pirmadienį Lapių kelyje susidūrus po kelią vinguriavusiam lengvajam automobiliui ir sunkvežimiui, žuvo lengvojo automobilio vairuotojas, buvo pradėjusi pati BPC. Tuomet bendruoju pagalbos numeriu 112 paskambino paskui lengvąjį automobilį kurį laiką važiavęs vyras, jis įspėjo, kad gali įvykti nelaimė, nes vairuotojas gali būti neblaivus. Kol vyras reikalavo jį sujungti su Kauno rajono kelių policija, įvyko tragiška avarija.


Originalų tekstą rasite čia:http://www.alfa.lt/straipsnis/49924716/kitamet-tikimasi-pakelti-bpc-operatoriu-algas