Pagalba
3700
narių
6
organizacijos
Pagalba
Klaipėdos policijoje – permainų metas
2015-09-23

Seni pastatai ištuštės

Rugsėjo 26-ąją Klaipėdoje vyks visos Lietuvos policijos ir visuomenės šventė. Miesto centre visuomenei ruošiamos atrakcijos: tarnybiniai šunys, žirgai, sraigtasparnis, ginkluoti "Aro" pareigūnai ir daugybė kitų įdomybių.

Tądien numatyta iškilmingai perkirpti šilko juostelę ir prie naujojo vyriausiojo policijos komisariato pastato Kauno gatvėje.

"Tai bus šventė ir startas kraustymosi procesui. Jį esame suplanavę pusdienių tikslumu, todėl tikimės, kad iki Kalėdų visi pareigūnai dirbs naujose darbo vietose", – teigė Klaipėdos apskrities policijos viršininko pavaduotojas Silvijus Baranauskas.

Taip prasidės naujas etapas uostamiesčio pareigūnų gyvenime. Ištuštės beveik visi pastatai, kuriais jie iki šiol naudojosi.

Galima spėti, kad liūdnas likimas laukia XIX a. pabaigoje teismo bei kalėjimo reikmėms pastatyto pastato Jūros gatvės pradžioje. Kelis dešimtmečius čia buvo Klaipėdos apskrities vyriausiasis policijos (VPK) komisariatas. Didelis remonto reikalaujantis statinys yra paveldosaugos objektas.

Pareigūnai paliks ir šalia "Akropolio", Taikos pr. 63 numeriu pažymėtą pastatą, kuriame tarybiniais metais buvo KGB rūmai, o pastaruoju metu – migracijos tarnyba bei 1-ojo policijos komisariato nuovada.

Taip pat nebebus varstomos Šermukšnių gatvėje 10 įsikūrusio Kelių policijos biuro bei Patrulių rinktinės pastato durys.

Tuščia taps Priestočio gatvės 16-ame name, kur iki šiol glaudėsi Asmenų paieškos poskyrio pareigūnai ir 1-ojo policijos komisariato apylinkės inspektoriai.

Pagaliau kartu su kitais policininkais bus įkurdinti ir Taikos pr. 42 bendrabutyje iki šiol glaudęsi Lietuvos policijos antiteroristinių operacijų rinktinės "Aras" vyrai.

Policijos žinioje liks tik Tilžės gatvės 34 bei Taikos pr. 117 pastatai, juose bus Klaipėdos policijos komisariatų šiaurinė ir pietinė nuovados. Kad būtų arčiau gyventojų, čia dirbs apylinkės inspektoriai, todėl šių padalinių durys bus atviros darbo dienomis ir tik nuo 8 iki 17 val.

Priims kaip banke

Pareigūnai iš senųjų darbo vietų išsigabens tik savo dokumentus. Visi baldai, seifai bei įranga atiteks Klaipėdos apskričiai priklausantiems rajonų komisariatams.

Uostamiesčio Kauno gatvės pradžioje iškilusiame pastate dirbs apie 600 pareigūnų bei policijoje dirbančių valstybės tarnautojų.

Pilkšvame jo interjere, panašu, bus jauku. Pareigūnų kabinetams spalvingumo suteiks ne tik bordo spalvos kėdės. AVPK vadovai sudarė sutartį su uostamiesčio A.Brako meno mokyklos vadovybe ir jau gavo nemažai šios mokyklos mokinių darbų, kurie puoš komisariatą. Šiame pastate turės rasti vietą ir dešimtys nuotraukų, kuriose užfiksuotos pareigūnų darbo akimirkos.

Klaipėdos AVPK Logistikos skyriaus vyriausiasis specialistas Egidijus Kasperavičius, kuruojantis visas komisariatui pavaldžių pastatų statybas, tikino, kad tai bus moderniausias Lietuvoje policijos pastatas. Semtis patirties drauge su komisariato vadovais jis važiavo ne tik į Kauno AVPK, bet ir Liepoją.

Reikalavimai tokiems pastatams taip greitai keičiasi, kad porą metų statant uostamiesčio VPK, įkurtuves teko atidėti kelis kartus ir derinti iš naujo techninius sprendimus.

Šią savaitę čia nuolat zuja baldus bei kitokius įrenginius vežantys automobiliai.

Pastato koridoriai yra tokie ilgi, kad valymo paslaugų konkursą laimėjusios įmonės vadovas greitai sumetė – be prekybos centruose naudojamų valymo mašinų čia neapsieis. Kabinetus po senovei valys žmonės.

Šešių aukštų pastatas iš lauko atrodo lyg būtų penkiaaukštis, dar vienas slepiasi rūsyje. Pirmajame aukšte ketina įsikurti policijos komisariato administracija, budėtojai. Net darbuotojai į komisariato pastatą galės patekti tik turėdami magnetines korteles. Interesantai vaikštinėti kur užsimanę negalės.

Gyventojai nekliudomi pateks į salę, kur migracijos, kelių policijos bei licencijavimo klausimus spręsiantys pareigūnai priims interesantus. Čia žmonių patogumui bus sumontuoti eilės reguliavimo įrenginiai, panašūs į naudojamus bankuose.

Areštinėje – antiriaušiniai klozetai

Areštinė įrengta antrajame ir trečiajame aukštuose. Areštinių nebeturės nė vienas apskrities rajono komisariatas. Spūsčių kamerose nesibaiminama, nes nuo Naujųjų metų, pasikeitus įstatymui, žmonės nebebus baudžiami administracinio arešto bausmėmis. Tad "parininkų" už grotų neliks.

Naujojoje areštinėje viskas padaryta, kad būtų išlaikytos sanitarinės normos bei nepažeisti saugumo reikalavimai. Net klozetai ir kriauklės – antiriaušiniai – metaliniai, kad protestuodami suimtieji negalėtų jų sudaužyti.

Dušuose nėra jokių kabančių detalių, niekur jokio daikto, kurį būtų galima sulaužyti ar pakabinti ant jo virvę.

Pasimatymų su lankytojais kambarys atitvertas siena, pokalbiai vyks tik per stiklą, o pašnekovai vienas kito balsą girdės tik telefono ragelyje.

Nusikaltėliai į areštinę pateks liftu.

Sulaikyti nepilnamečiai bus laikomi kambaryje su langu į areštinės budėtojų kambarį, tad juos nuolat matys ne vienas žmogus. Apklausų kambariuose įrengti grotuoti narvai, kad su suimtaisiais bendraujantys pareigūnai ar advokatai jaustųsi saugūs.

Bus įrengta atskira virtuvė, kurioje bus gaminamas maistas nelaisvėje laikomiems asmenims.

Atsisakys ginklininkų

Kažkuris projektuotojas jau praminė naująjį VPK pastatą Pentagonu, tai aliuzija į pastato dydį ir koridorių gausą. Pareigūnai juokauja atsinešią į darbą paspirtukus ar riedlentes.

E.Kasperavičius pasakojo, jog pasistengta skyrių darbuotojų kabinetus koncentruoti vienoje vietoje, kad vieni pas kitus vaikščiodami ilgai neužtruktų.

Galingas šilumos centras leis didelį pastatą šildyti ekonomiškai, reguliuoti šilumą ir gyventi pernelyg neišlaidaujant.

Naujausiomis technologijomis remtasi ir įrengiant elektros centrą: net jeigu įvyktų avarija, įrenginiai leis dirbti be trikdžių.

Naujosios šaudyklos sienos padengtos antirikošetine danga, tai yra, nuo jos kulkos neatšoks ir nesužeis šaudančiųjų. Patalpos gale įrengta kulkų gaudyklė – dėžė, į kurią sukris iššauti šaudmenys.

Naujoviškai ir taupiai dirbti nusiteikę pareigūnai ketina atsisakyti ginklininkų, policininkai turės rakinamas spintas, kur kiekvienas laikys savo ginklus. Patalpa bus filmuojama. Taip ketinama kontroliuoti, ar po darbo pistoletai sudedami į tam skirtas vietas.

Uostamiesčio patruliai iki šiol į darbą atvažiuodavo jau apsirengę savo uniformomis, dabar kiekvienas turės spintelę rūbams, čia pat jie galės nusiprausti bei išsidžiovinti tarnybos metu sušlapusius drabužius.

Tarnybinėse patalpose įrengti tualetai ir neįgaliesiems.

"Tikiu, kad persikėlus į šias patalpas pagerės policininkų darbo motyvacija. Viskas nauja, gražu, patogu", – teigė E.Kasperavičius.

Taupys ir kels algas

Naujovės pareigūnų laukia ne tik dėl persikraustymo.

Jau kitais metais gatvėse dirbantiems policininkams numatoma gerokai padidinti atlyginimus. Pinigų tam ketinama gauti pertvarkius policijos darbą.

Didieji pasikeitimai jau prasidėjo metų pradžioje. Vietoje vos poros skyrių vyriausiajame policijos komisariate įsteigtos šešios valdybos. Teritorinių komisariatų policininkai tiria tik banaliausius nusikaltimus, visų kitų imasi labiau įgudę pareigūnai.

Visiškai neseniai kai kurie policijos darbuotojai pajuto, ką reiškia "išstatutinimas". Buvę personalo, ryšių, administravimo padalinių darbuotojai tapo valstybės karjeros tarnautojais. Tokios reformos Klaipėdos apskrityje palietė pusšimtį pareigūnų.

Pasak S.Baranausko, "išstatutinimo" metu pareigūnams išlieka visos socialinės garantijos, išskyrus laipsnį, ir netenkama pareigūno statuso. Tie, kurie dar nėra ištarnavę policijoje 20 metų ir nenori prarasti galimybės anksti išeiti į pensiją, perkeliami į VRM pareigūnų rezervą. Tai yra, jie bus laikomi pareigūnais, kol susiras darbą statutinėse pareigose.

"Dalis policininkų net laukė lapelių, informuojančių apie tokias permainas, nes gaus išeitines pašalpas. Tada galbūt dalyvaus konkurse ir taps karjeros tarnautojais", – aiškino S.Baranauskas.

Kitais metais numatoma 30 proc. neužpildyti etatų ir taip dar labiau sutaupyti pinigų. Paprasčiau sakant, tą patį darbą ketinama pavesti mažesniam skaičiui žmonių, bet jiems bus mokami didesni atlyginimai.

"Liūdniausia bus atsisveikinti su tais pareigūnais, kurie apsispręs dėl "išstatutinimo" palikti darbą policijoje", – reziumavo Klaipėdos apskrities policijos viršininkas Alfonsas Motuzas.

Skaičiai ir faktai

Naujojo Klaipėdos AVPK pastato plotas siekia 1600 kv. m.

Čia dirbs per 600 žmonių.

Įrengta 450 kompiuterizuotų darbo vietų.

Galės stovėti per 300 automobilių.

Areštinėje tilps 98 asmenys.

Veiks 4 liftai, bus įrengta krepšinio bei treniruoklių salė.

Pavalgyti bus galima 40 vietų valgykloje.

Originalų tekstą rasite čia: http://klaipeda.diena.lt/naujienos/klaipeda/miesto-pulsas/klaipedos-policijoje-permainu-metas-711525#ixzz3mX62Kv1O

Ar esate vienos iš NPPSS organizacijų narys?