Pagalba

  

Pagalba
Klaipėdos policijos šventė: iš landynių – į 21 mln. eurų vertės naujutėlius rūmus
2015-09-28

Kauno gatvėje esančiame pastate verda paskutinieji darbai – statomi stalai, kėdės, sporto ir kitas inventorius čia dirbsiantiems pareigūnams. Pirmieji policininkai naujose darbo vietose įsikurs jau po geros savaitės. Areštinė pradės dirbti lapkritį. Tiesa, pastatas jau simboliškai atidarytas per šeštadienį Klaipėdoje vykusią policijos ir visuomenės šventę.

er keletą mėnesių 16 tūkstančių kvadratinių metrų patalpose susitalpins Klaipėdos apskrities vyriausiojo policijos komisariato (VPK) padaliniai, kriminalinė policija, patrulių rinktinė, kelių policijos biuras, migracijos skyrius. Iki šiol padaliniai buvo išsidėstę penkiose Klaipėdos vietose, po kraustymosi beliks Šiaurinė (Tilžės g.) ir Pietinė (Žardininkų) nuovados. Ištuštėję pastatai  bus perduoti Turto bankui, kuris ir rūpinsis tolimesniu jų likimu.

„Planuojama, kad patalpose dirbs iki 600 mūsų policijos pareigūnų, dalis pareigūnų, apie 150, nedirba kabinetuose, savo funkcijas vykdo viešąją tvarką ir saugumą užtikrindami gatvėse ir keliuose”, – sakė Klaipėdos apskrities VPK viršininkas Alfonsas Motuzas, paklaustas, ar pareigūnams naujame pastate nebus ankšta.

Dvejus metus statytame pastate policininkai, anot viršininko, ras idealias darbo sąlygas. Čia įkurdinta ir šaudykla, ir gimnastikos, taktikos, sporto salės, kur pareigūnai galės kelti savo fizinį lygį.

„Kiekvienas žmogus nori orių darbo sąlygų, apie buvusias patalpas to nepasakysi“, – neslėpė A.Motuzas.

Dirba avariniame pastate

2012 metais Klaipėdos apskrities VPK pastatas buvo pripažintas avariniu, įvertinus, kad pastato stogas gali bet kada įgriūti, iš trečiojo aukšto pareigūnai buvo iškeldinti.

„Patalpos tikrai yra apgailėtinos, avarinės, kai kuriuose kabinetuose pareigūnams net pavojinga dirbti. Buvo labai didelis poreikis ir, ačiū Dievui, tai įvyko. Klaipėdos policija šio įvykio laukė dešimtmetį. Tai visam miestui įvykis“, – įsitikinęs viršininkas.

Naujame pastate gyventojai bus aptarnaujami vieno langelio principu. Migracijos padalinys bei Kelių policijos biuras bus patogiai įkurdinti pirmajame aukšte, kad būtų lengvai pasiekiami. Pastate veiks automatinė eilių paskirstymo sistema. 

Naujutėlė areštinė

Naujajame 16 tūkstančių kv. m pastate 2 500 kv. m užims pagal visus reikalavimus įrengta arešinė. Dėl senajame pastate veikusios areštinės, neatitinkančios higienos reikalavimų, būdavo sulaukiama nemažai skundų.

„Sąlygos yra tikrai puikios, naujos lovos, patalynė bus nauja, grindys šildomos, ventiliacija. Įrengti 4 pasivaikščiojimo kiemeliai“, – pasakojo Klaipėdos apskrities VPK Viešosios tvarkos biuro Areštinės skyriaus viršininkas Darius Petraitis.

Kamerose yra nuo vienos iki keturių vietų. Paisant reikalavimų, bus atskirti nepilnamečiai nuo suaugusiųjų, vieną kartą teisti nuo daugiau prasikaltusiųjų, moterys nuo vyrų.

D.Petraitis įsitikinęs, kad kamerų langams esant vidiniame kiemelyje, bus daug sudėtingiau perduoti ir neteisėtus lauknešėlius, kurie areštinėje laikomus asmenis pasiekdavo nelegaliais būdais – iššaunant savadarbėmis priemonėmis.

Dirbs saugiau

Naujose patalpose policininkai dirbs saugesnėmis darbo sąlygomis. Čia įrengti penki apklausų kambariai, kuriuose yra grotos.

Viršininkas A.Motuzas prisiminė ne vieną atvejį, kai senose patalpose, kur buvo vos du apklausų kambariai, pareigūnai patys buvo nukentėję nuo įtariamųjų.

„Būdavo atvejų, kai apklausdavo tiesiog kabinete, laukiant konvojaus darbuotojams, surakinus antrankiais, ne vienam yra tekę ir smūgių paragauti“, – pasakojo viršininkas.

Trūksta motyvacijos

Paklaustas, ko dar trūksta pareigūnams, A.Motuzas teigė, kad pagrindinis trūkumas – policijos pareigūnų motyvacija.

„Pagrindinis prioritetas – kelti atlyginimus. Materialinę bazę, techniką turime aukšto lygio, tačiau vidinis požiūris į darbą, darbo kokybę, kartas nuo karto šlubuoja, norint pakelti motyvaciją, norint, kad policininko darbas būtų prestižinis, būtų žiūrima su atsakomybe, reikia kelti atlyginimus. Mūsų tikslas, kad patrulis gautų 1 000 eurų, dabar gauna 500-600“, – sakė A.Motuzas.

Naujo policijos pastato statybos kainavo 21 mln. eurų.

Originalų tekstą rasite čia: http://www.15min.lt/naujiena/aktualu/klaipedos-zinios/klaipedos-policijos-svente-is-landyniu-i-21-mln-euru-vertes-naujutelius-rumus-839-530171?psl=1