Pagalba
Klaipėdos regiono teisėsaugos pareigūnai forume diskutavo apie pokyčių reikalingumą
2015-06-12

Forumą sudarė dvi dalys. Pirmojoje pasisakė, o tiksliau – pareigūnus diskusijai kvietė aukšti į jį susirinkę vadovai: vidaus reikalų ministras Saulius Skvernelis, Seimo nariai Agnė Bilotaitė, Eugenijus Gentvilas, Jurgis Razma, Klaipėdos meras Vytautas Grubliauskas, Lietuvos policijos generalinis komisaras Linas Pernavas ir kiti. Antrojoje dalyje vyko aktyvi diskusija su pareigūnų profesinių sąjungų, verslo, bendruomenių, visuomeninių organizacijų atstovais.

Forumo pranešimus pradėjęs ir apie Klaipėdos apskrities prioritetus viešojo saugumo srityje kalbėjęs Klaipėdos apskr. VPK viršininkas Alfonsas Motuzas sakė, jog policija pribrendo realiems pokyčiams, bei prašė Seimo narių pagalbos ir laisvės keitimuisi suteikimo. „Jei nebus pokyčių, mes stovėsime vietoje“ – kalbėjo vyriausiasis Klaipėdos apskrities policijos komisaras.

Meras Vytautas Grubliauskas stebėjosi situacijos paradoksalumu: vidaus reikalų sistemos institucijos, pagal gyventojų apklausų rezultatus, taip aukštai vertinamos visuomenės, turi tokį didelį pareigūnų trūkumą ir vidumi nėra prestižinės. „Reikalingas perversmas“, – sakė Vytautas Grubliauskas, – „tik labai svarbu nuodugniai apgalvoti, kas turi būti daroma, kodėl ir į ką nukreipta“.

Klaipėdos miesto merui ir visiems kitiems, keliantiems klausimus, įtikinančiai, vaizdžiai atsakė ministras Saulius Skvernelis: „ Iš pažiūros vidaus reikalų sistemoje lyg ir viskas gerai: žmonės gelbstimi iš gaisrų, pakviesta policija atvyksta ir pan. Bet mes matome fasadą. Tai, kas daroma, daroma iš vidaus rezervų. Bet šie yra riboti. O privalomas stabilumas: pareigūnų atlyginimų, socialinių garantijų, darbo vietos. Reikia Jūsų apsisprendimo“, – reziumavo ministras, kreipdamasis į visus susirinkusiuosius.

Konkrečiais pavyzdžiais pokyčių būtinumą visuomenei įrodė generalinis policijos komisaras Linas Pernavas. Vardindamas, kiek atlygio gauna „Aro“ ar kito prestižinio padalinio pareigūnas, jis klausė, ar galima už minimumą turėti gerą produktą. „Bet pirmas dalykas, kurio mums reikia, yra ne pinigai. Orumo ir pagarbos, štai ko mums reikia“, – sakė Linas Pernavas.

Klaipėdos apskrities pareigūnai pritarė, kad teisėsaugai, demokratijos sargui, reikia pasikeitimų.

Renginio pabaigoje apdovanoti pokyčių ambasadoriai, atstovavę Klaipėdos apskr. policijai.

Klaipėdos apskr. vyriausiojo policijos komisariato informacija