Pagalba
3700
narių
6
organizacijos
Pagalba
Konferencija: ką galime padaryti, kad pareigūnas Lietuvoje būtų saugesnis?
2013-05-03

Konferencija - precedento neturintis renginys, jame pranešimus skaitys Europos policijos profesinių sąjungų konfederacijos EuroCop prezidentė, Švedijos policijos profesinės sąjungos vadovė Anna Nellberg, Didžiosios Britanijos branduolinės civilinės policijos konfederacijos vadovas Nigel Dennis, Lenkijos nepriklausomos pasienio pareigūnų profesinės sąjungos pirmininkas Mariusz Tyl, pranešėjai iš Lietuvos.

Pareigūnai dirba ekstremaliomis ir pavojingomis sąlygomis, kiekvieną dieną jie rizikuoja užsikrėsti užkrečiamomis ligomis, būti sužaloti, rizikuoja gyvybe, patiria nuolatinį stresą, Ką už tą riziką jie gauna? Priedą prie atlyginimo ir galimybę išeiti į pensiją anksčiau? Ar tai adekvatu rizikai?

Konferencijoje bus kalbama apie rizikos sąlygomis dirbančių pareigūnų saugą ir sveikatą, kaip šie klausimai reglamentuojami ir sprendžiami mūsų šalyje bei Vakarų Europoje ir Skandinavijoje ir kokios priemonės padėtų pareigūnams apsisaugoti nuo neigiamų veiksnių jų darbo aplinkoje, galiausiai kas rūpinasi pareigūnų profesinės rizikos vertinimu Lietuvoje.

Šiuo renginiu norima atkreipti visuomenės dėmesį, jog žmonės, kurie kas dieną rizikuoja gyvybe, kad užtikrintų visuomenės saugumą, verti pagarbos ir saugios bei sveikos aplinkos.

Projektas iš dalies finansuojamas ES lėšomis. Projekto partneriai Policijos departamentas, Lietuvos muitinės darbuotojų profesinių sąjungų susivienijimas, Kalėjimų departamentas, Muitinės departamentas.

Ar esate vienos iš NPPSS organizacijų narys?