Pagalba
3700
narių
6
organizacijos
Pagalba
Kreipėsi į Generalinę prokuratūrą dėl veiksmų prieš profesinės sąjungos narį
2017-04-07

Lietuvos policijos profesinė sąjunga (LPPS) kreipėsi į Generalinę prokuratūrą dėl Alytaus apylinkės prokuratūros prokurorų veiksmų, keliančių abejonių dėl prokurorų profesinės etikos nuostatų ir principo paisymo.

 

Kovo viduryje Alytaus aps. VPK vidaus tyrimų grupė pradėjo tarnybinį patikrinimą dėl Druskininkų policijos komisariato veiklos skyriaus tyrėjo veiksmų. Patikrinimas dėl profesinės sąjungos nario pradėtas dėl neva neįvykdytų Kauno apygardos prokuratūros Alytaus apylinkės prokuratūros prokuroro Antano Baranausko nurodymų ikiteisminio tyrimo byloje.

 

„Faktai“ pagrįsti žodžiais

 

LPPS atstovų teigimu, tarnybinio patikrinimo išvadoje daugiausiai dėmesio skiriama ne tarnybinio nusižengimo sudėties buvimo ar nebuvimo, o profesinės sąjungos nario asmenybės, veiksmų analizei, jo fizinės, psichinės sveikatos būklės įvertinimui.

 

Profesinė sąjunga pažymi, kad išvadoje nurodytos aplinkybės, pagrįstos tik  prokurorų žodžiais, kurie pateikiami kaip praktiškai patvirtinti faktai.

 

„Neva patvirtinti faktai ne tik neturi tai patvirtinančių įrodymų, bet net iškreipia bendrą situacijos vaizdą. Prokurorai pateikė tokio pobūdžio išvadas ir vertinimus,  kurie savo esme atitinka medikų išvadas ar diagnozę. Šis incidentas prasilenkia su prokurorų etika ir kelia pagrįstas abejones dėl prokurorų kompetencijos ir profesionalumo“, - teigia LPPS pirmininkė Roma Katinienė.

 

Galimai siekiama dangstyti prokuroro neveikimą

 

LPPS nuomone, ryškėja ydingos tendencijos, keliančios nerimą dėl A. Baranausko kompetencijos. Profesinės sąjungos atstovų įsitikinimu, šiuo konkrečiu atveju siekiama dangstyti prokuroro neveikimą, nesinaudojimą ar nemokėjimą naudotis Integruota baudžiamojo proceso informacine sistema (IBPS), tokiu būdu vilkinant ikiteisminį tyrimą. Be to, dar vasarį A. Baranauskas tyrėjui nurodė atlikti tam tikrus veiksmus, kurie gali būti vertinami kaip siekis pridengti paties prokuroro nekompetenciją ir procesinių veiksmų neatlikimą profesinės sąjungos nario sąskaita.

 

LPPS Generalinės prokuratūros prašo pateikti oficialią poziciją, situacijos vertinimą dėl baudžiamojo proceso normų taikymo. Be to, prašoma įvertinti susidariusias aplinkybes, susijusias su Alytaus apylinkės prokuratūros prokurorų A. Baranausko ir R. Švaikauskaitės veiksmais etikos bei tarnybinės atsakomybės požiūriu.

Ar esate vienos iš NPPSS organizacijų narys?