Pagalba
3550
narių
6
organizacijos
Pagalba
Kreipėsi į PAGD dėl trukdymo profesinės sąjungos veiklai
2017-06-15

Ugniagesių gelbėtojų profesinė sąjunga (UGPS) kreipėsi į Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento direktorių Kęstutį Lukošių dėl Vilniaus aps. Priešgaisrinės gelbėjimo valdybos viršininko Rimanto Steponavičiaus trukdymo profesinės sąjungos veiklai.

 

Rašte teigiama, kad birželio 9 d. vykusiame Nacionalinio pareigūnų profesinių sąjungų susivienijimo (NPPSS) ataskaitiniame rinkiminiame suvažiavime delegatu turėjo dalyvauti UGPS valdybos narys Valentinas Kuročkinas (Vilniaus apskrities priešgaisrinės gelbėjimo valdybos 7 komandos ugniagesys gelbėtojas). Birželio 2 d. NPPSS išsiuntė prašymą Vilniaus APGV sudaryti sąlygas V. Kuročkinui dalyvauti suvažiavime, skiriant laisvą apmokamą tarnybos laiką profsąjunginei veiklai, remiantis Vidaus tarnybos statutu ir Valstybės tarnybos įstatymu.

 

Birželio 9 d. jau vykstant į suvažiavimą, V. Kuročkinas telefonu buvo įspėtas, kad įsakymas dėl jo išleidimo į renginį nėra pasirašytas, ir jis turi šiuo metu būti tarnyboje. Vėliau visgi buvo sureguliuotas pateisinamas laisvas nuo tarnybos laikas.

 

Profesinės sąjungos vertinimu, Vilniaus APGV viršininkas R. Steponavičius turėjo pakankamai laiko (7 dienas) organizuoti prašymo tenkinimą ir įstatymų vykdymą, tačiau galimai dirbtinai vėl sudaro kliūtis profesinės sąjungos veiklai. UGPS prašo PAGD direktoriaus imtis neatidėliotinų priemonių, siekiant užkirsti kelią Vilniaus APGV viršininko veiksmams, nukreiptiems prieš profesinę sąjungą, sustabdyti.

Ar esate vienos iš NPPSS organizacijų narys?