Pagalba
3700
narių
6
organizacijos
Pagalba
Kreipiasi į Premjerą: pareigūnai nori žinoti, kada ir kiek didės jų atlygis
2017-05-19

Nacionalinis pareigūnų profesinių sąjungų susivienijimas (NPPSS) prašo valdančiosios Seimo daugumos ir Vyriausybės atstovų pateikti informaciją apie artimiausius planus didinti statutinių pareigūnų (policininkų, pasieniečių, ugniagesių ir kt.) darbo užmokestį.

 

2015 m. priimtas Vidaus tarnybos statutas atvėrė kelią teisėtvarkos sistemos reformai Lietuvoje ir, be kita ko, statutinių pareigūnų darbo užmokesčio augimui. Tiesa, tam tikrų Statuto nuostatų įgyvendinimas, visų pirma, dėl finansų trūkumo, buvo atidėtas ateičiai.

 

Turi informacijos, kad norima stabdyti pareigūnų atlygio kėlimą

 

Profesinės sąjungos teigia sulaukiančios kol kas dar neoficialių signalų, kad valdantieji dėl jiems vieniems žinomų priežasčių ima stabdyti Statuto nuostatų, susijusių su pareigūnų atlygiu, įgyvendinimą.

 

„Man, išties, keista, nes tokie dalykai turi būti derinami su socialiniais partneriais. Nuo kitų metų pradžios pareigūnų darbo užmokestis turi didėti vidutiniškai 130 eurų per mėnesį. Visai neseniai Vidaus reikalų ministerijos koridoriuose išgirdome, kad to neįmanoma padaryti ir atlyginimai geriausiu atveju didės 70 eurų. Pareigūnų bendruomenės tokia situacija netenkina. Todėl mes ir kreipėmės į Seimą, Vyriausybę ir Vidaus reikalų ministeriją prašydami papildomos informacijos”, - aiškina NPPSS vadovas Vladimir Banel.

 

Sprendimai turi būti derinami su pareigūnų bendruomene

 

NPPSS teigia, kad dar pernai buvo pasiektas politinis sutarimas, pagal kurį nuo 2020 m. pirminės grandies pareigūnas per mėnesį uždirbs ne mažiau nei 1000 eurų. Profesinėms sąjungoms kyla įtarimų, jog valdantieji yra nusiteikę vėlinti šią datą.

 

„Programos „1000” įgyvendinimas mums yra labai svarbus dalykas. Tikrai nesėdėsime suglaudę ausis, jei bus norima  stabdyti ar lėtinti šios programos įgyvendinimą. Gali būti, kad valdantieji yra nutarę lėtesnį pareigūnų darbo užmokesčio augimą šiemet kompensuoti spartesniu augimu kitąmet”, - svarsto V. Banel.

 

Anot jo, toks kelias galbūt ir yra įmanomas, tačiau sprendimai turi būti derinami su pareigūnų bendruomene. Juolab, kad didžioji dauguma teisėtvarkos įstaigų jau atliko ar šiuo metu atlieka rimtus namų darbus, siekdamos atlyginimų didinimui rasti vidinių resursų.

 

Pareigūnai primena, kad teisėtvarkos stiprinimas yra įvardintas prioritetine sritimi Lietuvos valstiečių ir žaliųjų partijos rinkimų programoje, šiai sričiai daug dėmesio skiriama ir Vyriausybės programoje. „Labai norisi tikėtis, kad programinės nuostatos neliks tuščiais popieriniais lozungais, o taps realiais ir apčiuopiamais darbais“, - viliasi NPPSS vadovas.

 

Prioritetinės teisėtvarkos sistemos sritys, pasak NPPSS atstovų, yra „Programos 1000“ įgyvendinimas, pareigūnų sauga ir sveikata, pakankamas pareigūnų skaičius su konkurencingu atlygiu, mokymai, skirti kvalifikacijos kėlimui, ir aprūpinimas darbui reikiamomis priemonėmis.

Ar esate vienos iš NPPSS organizacijų narys?