Pagalba
1800
narių
6
organizacijos
Pagalba
Kviečiame keliauti į Čekiją, Vokietiją ir Lenkiją
2015-12-16

Kelionės kaina: Vilniaus apskrities ikiteisminio tyrimo įstaigų profesinės sąjungos, Lietuvos Respublikos ikiteisminio tyrimo įstaigų profesinės sąjungos, Ugniagesių gelbėtojų profesinės sąjungos, Lietuvos aplinkos apsaugos sistemos darbuotojų profesinės sąjungos, Lietuvos policijos profesinės sąjungos ir Lietuvos pasienio pareigūnų profesinės sąjungos nariams ir jų šeimų nariams - 118 EUR., ne profesinės sąjungos nariams - 138 EUR.

Registracija vyksta iki sausio 31 d. el. paštu algimantas.stapcinskas@gmail.com, smulkesnė informacija tel. 8-670-97001. Kelionės programa ir kita informacija yra pateikiama žemiau. Vasario 12 d. vakare  18 val.  išvykimas iš Vilniaus (sustojant Kaune ir Marijampolėje), grįžimas –  vasario 16 d. apie 24 val.

1 diena.Išvykimas iš Vilniaus vakare 18 val. Kelionė per Lietuvą, Lenkiją.  Naktis autobuse.

2 diena.Iki pietų esant galimybei aplankome Karlšteino pilį*, kuri laikoma vienu iš Čekijos Karalystės simbolių. Šią pilį pastatė Čekijos karalius Karolis IV. Aukščiausiame pilies bokšto aukšte yra prisišliejusi unikali Šv. Kryžiaus koplyčia, kurios sienos ir lubos grįstos auksu ir pusbrangiais akmenimis. Vykstame į Prahos miesto centrą. Prahos senamiestyje gausu gražių pastelinės spalvos romaninio bei gotiško stiliaus pastatų. Ekskursija po Prahos senamiestį: Parako bokštas, pradėtas statyti Vladislovo Jogailaičio, senoji muitinės gatvė, Rotušės aikštė su garsiuoju astronominiu laikrodžiu, Karlo gatvė, vedanti link įvairiausiomis skulpturomis išpuošto žymiojo Karlo tilto, Valenšteino rūmai ir sodai, gražiausia miesto barokinė Šv. Mikalojaus bažnyčia, Auksinė gatvelė*, Šv. Jurgio bazilika*, Šv.Vito katedra*, karališkieji rūmai*,  Loretos ir Hradčany aikštės, Strahovo vienuolynas. Po ekskursijos – laisvas laikas, kurio metu galėsite aplankyti sostinės užeigas,kurioje galėsite paskanauti čekiškų patiekalų ir visame pasaulyje garsaus čekiško alaus. Nakvynėviešbutyje Prahoje.

3 diena.Pusryčiai viešbutyje. Ryte vykstame į Kutna Horą, garsėjančią savo sidabro kasyklomis. Tai ne tik vienas įdomiausių istorinių Čekijos miestų, bet ir svarbiausių, nes čia sidabras buvo ne tik kasamas, bet iš jo buvo kalamos monetos, iš kurių žinomiausios - sidabriniai Prahos grašiai. Pastaroji moneta buvo gausiausiai LDK XV a. cirkuliavusi užsienio moneta, kuri to meto LDK pinigų apyvartai padarė didžiausią įtaką. Monetų kaldinimo pradžią nulėmė Kutna Horoje aptikti gausūs sidabro rūdynai, kuriuose kasmet buvo išgaunama per 6 500 kg sidabro, o tai leido kaldinti iki 1,7 mln. monetų. Dar viena Kutna Horos įžymybė - tai Kaulų koplyčia, kurioje visos interjero detalės yra padarytos iš žmonių kaulų. Visai koplyčiai įrengti prireikė apie 40 tūkstančių žmonių kaulų. Viduramžiais po karų bei marų mirusiųjų būdavo tiek, jog siekiant atlaisvinti vietas miestelio kapinėse, senieji kaulai būdavo išimami, o į jų vietas atguldavo naujai mirusieji. Toliau vykstame į vieną žaviausių Bohemijos miestų – Česky Krumlov,kuris yra garsus savo senamiesčiu, antra pagal dydį Čekijos pilimi ir seniausiu pasaulyje barokiniu teatru. Ekskursijos metu apžiūrėsime ant kalvos stūksančią XIV a. pilį, Šv Jono bažnyčią, rotušę, pasivaikščiosime jaukiomis senamiesčio gatvelėmis. Kitas mūsų kelionės tikslas – ant Vltavos upės esantis didžiausias pietų Bohemijos miestas Česke Budejovice. Ekskursija po senamiestį, aplankant Bohemijos karaliaus Otakaro II aikštę, rotušę, Samsono fontaną, Šv. Mikalojaus bažnyčią bei Juodąjį bokštą. Grįžtame į Prahą. Nakvynė viešbutyje.

4 diena.Toliau tęsiame kelionę ir vykstame į Karlovy Vary kurortą, seniau vadintą Karlsbadu. Karlovy Varai žinomi dėl gausių karštųjų versmių, čia kasmet vyksta tarptautinių filmų festivalis. Populiarus likeris Karlovarská Becherovka pavadintas miesto garbei. Ekskursija pomiestą, aplankant: B.Smetanos sodus, Malūnų ir Turgaus kolonadas, Geizerio fontaną. Toliau tęsiame savo kelionę iresant galimybei trumpam užsukame į Loket miestelį, kuris garsėja savo pilimi ir senamiesčiu. Po to keliaujame link Bambergo. 1993 m. šis miestas buvo įtrauktas į UNESCO pasaulio paveldo sąrašą. Bambergas įsikūręs ant septynių kalvų, kaip ir Roma, todėl viduramžiais vadintas „Vokiečių Roma“. Miesto istorijaprasideda nuo VII a., kai ant Katedros kalvos buvo įkurta tvirtovė. Bambergas yra vienas iš nedaugelio senųjų Vokietijos miestų, kuris nenukentėjo per Antrąjį pasaulinį karą ir išsaugojo savo senovinę architektūrą. Ekskursija po Bambergosenamiestį: romaninė gotikinė šv. Petro ir Jurgio Bambergo katedra, kurioje palaidotas popiežius Klemensas II, Altenburgo tvirtovė, Senoji ir naujoji miesto rotušės, romaninės Šv. Mykolo ir šv. Jokūbo bažnyčios, barokinė šv. Martyno bažnyčia. Kelionė per Vokietiją. Nakvynė viešbutyje.

5 diena.Pusryčiai viešbutyje. Esant galimybei užsukame į Vroclavą. Vroclavas – vienas gražiausių Lenkijos miestų, išsidėstęs ant dvylikos salų, kurias jungia daugiau kaip 100 tiltų. Mieste gausu gotikinių bei barokinių pastatų, kurių stiliuje jaučiama Bohemijos, Austrijos ir Prūsijos įtaka. Trumpa ekskursija po Vroclavo senamiestį. Kelionė per Lenkiją link Lietuvos. Apie vidurnaktį grįžtame į Lietuvą..

Objektų lankymo eiliškumas gali keistis. Tikslus išvykimo iš Lietuvos laikas ir vieta bus pranešta vėliau.

Į KELIONĖS KAINĄ ĮSKAIČIUOTA:

·       kelionė turistinės klasės autobusu;

·       3 nakvynės viešbutyje su pusryčiais;

·       kelionės vadovo, gido paslaugos;

·       ekskursinė programa;

·       kelionės dokumentų sutvarkymas (būtina turėti ne mažiau kaip 3 mėn. galiojantį pasą ar tapatybės kortelę).

Į KELIONĖS KAINĄ NEĮSKAIČIUOTA:

·       bilietai į (*) pažymėtus lankomus mokamus objektus:  Karlšteino pilis – 270 CZK (apie 11 Eur), Kaulų koplyčia, Monetų dvaras ir Šv. Barboros bažnyčia – 260 CZK (apie 10,5 Eur),  viešojo transporto bilietai Prahoje 48 CZK (apie 2 Eur).

·       medicininių išlaidų draudimas kelionės metu.

Pastabos: nesusirinkus reikiamo keliautojų skaičiaus (apie 47)kelionė gali būti atšaukta!!!

Vilniaus apskrities ikiteisminio tyrimo įstaigų profesinės sąjungos informacija