Pagalba
1800
narių
6
organizacijos
Pagalba
Kviečiame keliauti į Rundalės sodo šventę
2017-06-19

Liepos 1 d. kviečiame prisijungti prie kelionės į Rundalės sodo šventę. Kelionės maršrutas: Vilnius – Kaunas – Panevėžys – Bauska – Rundalė – Panevėžys –  Kaunas – Vilnius. 

 

Kelionės kaina: Vilniaus apskrities ikiteisminio tyrimo įstaigų profesinės sąjungos, Lietuvos Respublikos ikiteisminio tyrimo įstaigų profesinės sąjungos, Ugniagesių gelbėtojų profesinės sąjungos, Lietuvos aplinkos apsaugos sistemos darbuotojų profesinės sąjungos, Lietuvos policijos profesinės sąjungos ir Lietuvos pasienio pareigūnų profesinės sąjungos nariams ir jų šeimų nariams - 12 Eur, neprofesinės sąjungos nariams – 17 Eur.

 

Registracija vyksta iki 2017 m. birželio 27 d. el. paštu algimantas.stapcinskas@gmail.com, smulkesnė informacija tel. 8-670-97001. Kelionės programa ir kita informacija yra pateikiama žemiau. Liepos 1 d. ryte apie 7 val. išvykimas iš Vilniaus*, grįžimas – liepos 1 d. vėlai vakare apie 23 val. Keleivių paėmimas galimas Kaune (PC MEGA), Panevėžys (PC RYO) arba kelyje Vilnius-Kaunas-Panevėžys-Bauska.

 

KELIONĖS PROGRAMA:

 

Ryte išvykstame iš Vilniaus. Keliaujame per Lietuvą ir Latviją Atvykstame į Bauską. Vykstame į Bauskės pilį. Sustojame pasigėrėti vaizdingomis apylinkėmis ir Bauskės pilimi. Norintieji galės aplankyti Bauskės pilies griuvėsius ir pakilti į apžvalgos aikštelę, iš kur atsiveria nuostabi Lielupės ir Nemunėlio santakos panorama. Senoji Bauskės pilies dalis yra specialiai parakinių šaunamųjų ginklų naudojimui statyta Livonijos ordino tvirtovė, kuriai būdinga 15–17 amžių karinių statinių architektūra, o jaunesnė dalis – tai bastionais, apsauginėmis sienomis ir žemės pylimais įtvirtinta rezidencijos tipo pilis. Esant galimybei (jeigu nebus tuo metu vestuvių) aplankysime į Mežuotnės rūmus.

 

Tolimoje praeityje Mežuotnė buvo senovės žiemgalių įtvirtinimų vieta, o Mežuotnės dvaro istorijos pradžia atsekama hercogo Jokūbo laikais – XVII a. viduryje. Dabartinių Mežuotnės rūmų pastatas buvo pastatytas 1797-1802 m. pagal italų architekto Džakomo Kvarengio projektą. Mežuotnės pasididžiavimas – anglų stiliaus kraštovaizdžio parkas, kurio pagrindas – natūralus grožis. Parkas sudarytas iš trijų dalių – paradinio kiemo, vasaros parko ir žiemos parko. Jeigu Miežuotnės rūmai negalės mūsų priimti, tada vietoje Miežuotnės rūmų lankysime Bauskės automobilių muziejų, kuriame eksponuojamos išsaugotos ir profesionaliai restauruotos senovinės motorinės transporto priemonės.

 

Toliau vykstame ir aplankome Bauskės alaus daryklą. Įmonė pasižymi ne tik savo alumi, bet ir bealkoholiniais gėrimais „Veseliba“ ir „Porteris“, kurie gaminami nenaudojant konservantų. Gamykloje mūsų lauks ekskursija po alaus daryklą, vėliau – produkcijos degustacija. Po pietų vykstate į Latvijos Versalį — Rundalės rūmus.

 

Rundalės rūmų ansamblis yra žymiausias baroko ir rokoko architektūros paminklas Latvijoje, pilyje galima pamatyti 43 restauruotus kambarius, dvi paradines sales, taip pat didelį baroko stiliaus sodą. Rundalės rūmų ansamblis buvo pastatytas XVIII a. kaip Kuržemės hercogo Ernsto Johano Birono – Rusijos carienės Anos Ivanovnos favorito – vasaros rezidencija. Rūmai buvo pastatyti pagal garsaus rusų architekto Frančesko Bartolomėjaus Rastrelio projektą. Rytiniame rūmų korpuse lankytojams atidarytos reprezentacinės patalpos: Auksinė salė, Baltoji salė ir Didžioji galerija. Centriniame korpuse yra hercogo apartamentai: iškilmingiems priėmimams skirti salonai ir privačių apartamentų patalpos, o vakariniame korpuse – visiškai restauruoti hercogienės apartamentai. Baroko epochos rūmai neįsivaizduojami be prancūziško sodo, kuris užima 10 hektarų plotą. Rastreliui pavyko jame suprojektuoti sudėtingą alėjų, skersinių alėjų, pergolių ir bosketų labirintą. Parką kartu su rūmais juosia specialiai iškastas kanalas. Rožių sode sukurti figūriniai ornamentai, kurie išsidėstę dviejose pusėse ir plyti 1 ha plote. Šią dieną Rundalės rūmų parke ypatinga diena – sodo šventė! Šventė vyksta, kai rožių žydėjimas pasiekia savo kulminaciją. Šią dieną atidaromos oranžerijos, skambės klasikinė muzika, istoriniais kostiumais vilkintys didikai kvies pašokti menuetą, lankytojų lauks įdomi šventės programa.

 

 

Į KELIONĖS KAINĄ ĮSKAIČIUOTA:

 

kelionė turistinės klasės autobusu;

 

kelionės vadovo, gido paslaugos;

 

ekskursinė programa;

 

Į KELIONĖS KAINĄ NEĮSKAIČIUOTA:

 

bilietai į lankomus mokamus objektus: Rundalės rūmai (didysis ratas + parkas + gidas) – apie 10 € suaugusiems, apie 5 € mokiniams; Bauska alaus degustacija ir ekskursija Bauska alaus darykloje – 6 €, Bauskės pilies griuvėsiai su apžvalgos aikštele – 1,5 €, Mežuotnės rūmai (įėjimas + gidas) – apie 2,5 € arba Bauskės automobilių muziejus (įėjimas + gidas) – apie 2,5 €.

 

medicininių išlaidų draudimas kelionės metu.