Pagalba
1800
narių
6
organizacijos
Pagalba
Kviečiame keliauti į Šiaurės Lenkiją
2018-02-14

Kovo 24 d. – kovo 25 d. kviečiame prisijungti prie 2 dienų kelionės į Šiaurės Lenkiją. Kelionės maršrutas: VILKO IŠTVA - SW. LIPKA – RESZEL – LIDZBARK WARMINSKI – FROMBORK – GDANSK – MALBORK. 

 

Kelionės kaina: Vilniaus apskrities ikiteisminio tyrimo įstaigų profesinės sąjungos, Lietuvos Respublikos ikiteisminio tyrimo įstaigų profesinės sąjungos, Ugniagesių gelbėtojų profesinės sąjungos, Lietuvos aplinkos apsaugos sistemos darbuotojų profesinės sąjungos, Lietuvos policijos profesinės sąjungos ir Lietuvos pasienio pareigūnų profesinės sąjungos nariams ir jų šeimų nariams - 45 EUR., ne profesinės sąjungos nariams - 60 EUR.

 

Registracija vyksta iki vasario 15 d. el. paštu algimantas.stapcinskas@gmail.com, smulkesnė informacija tel. 8-670-97001. Kelionės programa ir kita informacija yra pateikiama žemiau. Kovo 24 d.. anksti ryte išvykimas iš Vilniaus (sustojant Kaune), grįžimas – kovo 25 d. apie 24 val.

 

1 diena (kovo 24 d.). Išvykimas iš Vilniaus anksti ryte apie 4-5 val. Vykstame į „Vilko irštvą“ - Hitlerio bunkerį Lenkijoje (tuometiniuose Rytprūsiuose), iš kurio Antrojo pasaulinio karo metais Hitleris vadovavo Vokietijos ginkluotosioms pajėgoms. Čia jis praleido didžiąją savo laiko dalį  - daugiau nei 800 dienų.  „Vilko irštvos“ bunkeriai buvo gerai įtvirtinti – sienos turėjo po du gelžbetonius apvalkalus, kurių storis siekė apie 4 m. Būtent šioje būstinėje 1944 m. buvo įvykdytas pasikėsinimas į Hitlerį. Toliau tęsiame kelionę ir aplankome šv. Lipkos vėlyvo baroko stiliumi pastatytą bažnyčią, kuri garsėja savo vargonais. Esant galimybei pasiklausome vargonų muzikos. Šv. Lipka vadinama Šiaurės Lenkijos baroko perlu. Čia esančią bažnyčią ir vienuolyną XVII a. statė iš Vilniaus atvykę meistrai. Šv. Lipka laikoma stebuklinga, su Mergelės Marijos apsireiškimu siejama vieta.

 

Pabuvoję Šv. Lipkoje toliau vykstame į Lidzbark Warmiński, pakeliui apžiūrėdami Rešliaus pilį - gynybinę pilį, kuri ilgainiui prarado savo funkciją. Čia buvo įkurta Varmės vyskupų medžioklės rezidencija. Atvykę į Lidzbark Warmiński aplankome didingą gotikos stiliaus pilį, pastatyta XIV a. antroje pusėje vietoje prūsų pilies Lecbarg, buvusios Alnos ir Simsarnos upių santakoje. Ilgą laiką šiame objekte buvo Varmės vyskupijos kapitulos rezidencija ir jis vykdė sargybos posto, ginančio rytinę Varmės sieną, funkciją. Esant galimybei aplankome Fromborką, kuriame gyveno ir dirbo žymus astronomas Mikalojus Kopernikas. Ekskursija po Fromborko senamiestį apžiūrint žymiąją Fromborko katedrą. Nakvynė viešbutyje.

 

2 diena (kovo 25 d.). Papusryčiavę ryte aplankome Gdansko miestą. Gdanskas – tai Lenkijos uostamiestis prie Baltijos jūros Lenkijos šiaurėje, Pamario vaivadijoje. Anksčiau miestas buvo vadintas Danzig. Rašytiniuose šaltiniuose miestas pirmą kartą paminėtas 997 m. XX a. aštuntajame dešimtmetyje Gdanske kilo „Solidarumo“ judėjimas, kuris kovojo prieš sovietų valdžią. Ekskursija po Gdansko senamiestį: ankstyvosios gotikos Šv. Mergelės katedra – didžiausia plytinė katedra Europoje, Karališkasis kelias, Žalieji ir Auksiniai miesto vartai, Kalėjimo bokštas, miesto rotušė, senamiesčio turgavietės, Neptūno fontanas. Toliau vykstame į Malborko (arba Marienburgo) pilį. Malborko tvirtovė − viena didžiausių ir geriausiai išlikusių viduramžių gynybinės ir rezidencinės architektūros pavyzdžių Vidurio ir Rytų Europoje, viena monumentaliausių bei įspūdingiausių plytinės gotikos ansamblių Europoje, tiesiogiai susijusi su viduramžių Lietuvos istoriniais įvykiais. Marienburge buvo kryžiuočių Didžiojo magistro rezidencija ir ordino valstybės sostinė. Ekskursija Malborko gynybiniame komplekse. Aplankę Malborko tvirtovę judame link Lietuvos. Apie 24 val. grižtame į Vilnių.

 

Objektų lankymo eiliškumas gali keistis. Tikslus išvykimo iš Lietuvos laikas ir vieta bus pranešta vėliau.

 

Į KELIONĖS KAINĄ ĮSKAIČIUOTA:

 •  
 • kelionė turistinės klasės autobusu;
 •  
 • 1 nakvynė viešbutyje su pusryčiais;
 •  
 • kelionės vadovo, gido paslaugos;
 •  
 • ekskursinė programa;
 •  
 • kelionės dokumentų sutvarkymas (būtina turėti ne mažiau kaip 3 mėn. galiojantį pasą ar tapatybės kortelę).

 

Į KELIONĖS KAINĄ NEĮSKAIČIUOTA:

 •  
 • bilietai į lankomus mokamus objektus: reikia turėti apie 70 zlotų.
 •  
 • medicininių išlaidų draudimas kelionės metu.