Pagalba
3700
narių
6
organizacijos
Pagalba
Kviečiame susipažinti su profesinių sąjungų ir VRM bendradarbiavimo susitarimo projektu
2015-05-05

Paskutinį bendradarbiavimo susitarimo projekto variantą galite rasti ČIA.

Kviečiame pareigūnus, profesinės sąjungos narius susipažinti su projektu, išreikšti savo nuomonę ar pateikti siūlymus. Siūlymų laukiame el. paštu info@pareigunai.lt 

NPPSS – atvira organizacija, drąsiai deklaruojanti, ką atstovauja ir ko siekia, tačiau kai kurios pasirašančios šalys nesutiko su atvirumo ir viešumo nuostatomis, kurios buvo pašalintos iš susitarimo projekto. Kviečiame pareigūnų, profesinės sąjungos narius susipažinti su projektu ir išreikšti savo nuomonę.

Pagrindinis tikslas – darbo efektyvumas

NPPSS siūlė, kad bendradarbiavimo susitarimas būtų kiek įmanoma efektyvesnis, tai yra įpareigojantis pasirašančias šalis (visų pirma VRM) atvirai bendradarbiauti ir dėl visų aplinkybių tartis ir ieškoti bendro sutarimo, bendros pozicijos darbuotojams aktualiais klausimais.

„Prisijungus papildomoms šalims – Lietuvos teisėsaugos pareigūnų federacijai, Lietuvos valstybės tarnautojų, biudžetinių ir viešųjų įstaigų darbuotojų profesinei sąjungai – kilo klausimas dėl įsipareigojimų kuriuos prisiima sutarties šalys. Čia matėme spręstiną problemą – plečiantis sutarties šalių ratui, reikia susitarti dėl to, kokios profesinės sąjungos atitinka „labiausiai atstovaujančiųjų“ kriterijų“, - teigia NPPSS teisės skyriaus vadovas Martynas Austys.

Anot NPPSS, tai svarbu tiek dabar, tiek ateityje, nes kai kurios profesinės sąjungos veikia destruktyvumo principais. „Visos profesinės sąjungos, kurios sėdi prie bendro derybų stalo  turėtų realų svorį ir atvirai deklaruotų savo narystę: kiek žmonių, kokiose įstaigose dirbančių jie atstovauja. Po diskusijų ši nuostatapanaikinta, tačiau ji turėtų būti grąžinta į projektą“,- įsitikinęs NPPSS vadovas Vladimir Banel. 

Tik veikdami išvien pasieksime rezultatų

Be to, NPPSS siūlė, kad sutarties šalys įsipareigotų derinti pozicijas – veikti kartu, siekti bendros pozicijos, jei tas veiksmas telpa į protingus laiko rėmus.

„Svarbu partneriams aptarti pozicijas ir susitarti, net jei yra susitariama dėl to, kad nėra sutarimo. Siekdami išvengti įvairių nesusipratimų, manome, jog yra sąžininga numatyti, kad šalys privalo ieškoti sprendimo protingą laiko tarpą. Neradus sprendimo, galima sutarti, kad bendro sprendimo neradome ir sieksime savo tikslų kitais, įstatymams neprieštaraujančiais būdais, tačiau tai gali vykti tik po to, kai šalys pabandė susėsti prie derybų stalo ir rasti konkrečius sprendimus“, - aiškina M. Austys.

Tokiam tikslui pasiekti NPPSS siūlė numatyti „paliaubų susitarimą“ – įsipareigojimą imtis aktyvių veiksmų tik po to, kai nerandame bendro sutarimo svarbiais klausimais. „Ši nuostata mums kaip socialiniams partneriams, kurie nusiteikę kalbėti prie derybų stalo, yra labai svarbi. Nekonstruktyvi kritika nieko nekuria, privalome kartu ieškoti bendrų sprendimų, eiti skandinavišku socialinio dialogo tradicijų keliu. Tam tikrais atvejais galima imtis ir protesto veiksmų, tačiau prieš tai reikia sėsti prie stalo, teikti siūlymus ir ieškoti sutarimo“, - teigia V. Banel.

NPPSS primena, kad Lietuvos teisėsaugos pareigūnų federacijos (tuomet Lietuvos vidaus reikalų sistemos respublikinės profesinės sąjungos) ir tuometinio Vidaus reikalų ministro dar 2010 m. pasirašytas bendradarbiavimo susitarimas iš esmės neįtvirtino jokių bendradarbiavimo formų ir tuo metu jokios naudos neatnešė. Tuo tarpu šiuo metu siūlomas susitarimas siūlo iš esmės pagerinti komunikacijos ir kooperacijos procesus tarp profesinių sąjungų ir Vidaus reikalų ministerijos. 

NPPSS informacija
 

Ar esate vienos iš NPPSS organizacijų narys?