Pagalba
3800
narių
6
organizacijos
Pagalba
LAASDPS atstovai sistemos problemas aptarė su aplinkos ministru
2021-09-09

Lietuvos aplinkos apsaugos sistemos darbuotojų profesinės sąjungos (LAASDPS) atstovai šią savaitę susitiko su aplinkos ministru Simonu Gentvilu. Dėl įtemptos ministro darbotvarkės šis susitikimas truko tik pusvalandį, tačiau jo metu spėta apsikeisti nuomonėmis dėl opiausių aplinkosaugos sistemos klausimų ir jų sprendimo būdų. 

 

Susitikimo metu profesinė sąjunga pasiūlė papildyti Šakinę kolektyvinę sutartį (ŠKS). Anot jos atstovų, sutartyje turi atsirasti papildomos nuostatos, reguliuojančios didėjantį pareigūnų darbo krūvį (ir atlygį už tai). Kartu būtina užtikrinti visapusišką teisinę pagalbą pareigūnams, kompensuojamos jų patirtos teisinės išlaidos. Galiausiai LAASDPS sieks, kad Šakos kolektyvinės sutarties nuostatos galiotų ne tik valstybinės kontrolės funkcijas atliekantiems darbuotojams, tačiau ir kitiems sistemos pareigūnams bei tarnautojams. 

 

Sutarta, kad šalims preliminariai aptarus techninius derybų klausimus bus pradėtos oficialios derybos.

 

Aplinkos apsaugos departamento (AAD) vadovybė planuoja keisti darbo organizavimą, dabar galiojančią suminės darbo laiko apskaitos tvarką ir numatyti, kad pareigūnai dirbtų labiau ne įprastu režimu, bet savaitgaliais ir vakarais. AAD planuojamus pokyčius motyvuoja tuo, kad būtent tokiu paros metu yra daug aplinkosauginių pranešimų. Visgi LAASDPS nesutinka su tokiu požiūriu ir mano, kad papildomiems darbams reikia papildomų žmogiškųjų ir materialinių resursų. Be to, būtina išgryninti kontrolės funkcijas, kad turimi riboti resursai būtų nukreipti į svarbiausius aplinkosaugos darbus.

 

„Labai tikiuosi, kad ministras, jo politinio pasitikėjimo komanda, įstaigų vadovai pasielgs socialiai atsakingai, o neatsakingų politinių pažadų vykdymas (užtikrinti reagavimą visą parą) nebus permestas ant darbuotojų pečių, tiesiog įvedant suminę darbo apskaitą be papildomų resursų“, – sako Vaidas Laukys, LAASDPS pirmininkas.

 

Profesinė sąjunga susitikimo metu iškėlė klausimą dėl numatomo 2022 m. Aplinkos ministerijos finansavimas ir galimo aplinkosaugininkų darbo užmokesčio didėjimo. Tai ypač aktualu turint mintyje tai, kad šalyje auga ne tik vidutinis darbo užmokestis, bet ir infliacija. Pareigūnų atlyginimai privalo būti indeksuojami atsižvelgiant į tai.

 

LAASDPS atstovai išsakė susirūpinimą dėl po šių metų liepos 1 d. atlikta pertvarka Valstybinėje miškų tarnyboje (VMT). Primename, kad jos kontrolės funkcijos, su atitinkamais žmogiškaisiais resursais, buvo perduotos AAD. VMT bendruomenė nerimauja, kad dėl Aplinkos ministerijos įsipareigojimų pakeisti teisės aktus nevykdymo likusiems po pertvarkos dirbti darbuotojams darbo krūvis ženkliai padidėjo. Be to, darbuotojų trūksta, padidėjo aptarnaujamos teritorijos, atstumai iki jų. Taip pat pasigendama VMT vadovybės dėmesio ir komunikacijos. Kyla klausimų dėl patalpų stokos (darbuotojams ir inventoriui), stringa programinė įranga.

 

---

 

DELFI / Domanto Pipo nuotrauka.

Ar esate vienos iš NPPSS organizacijų narys?