Pagalba
3800
narių
6
organizacijos
Pagalba
LAASDPS atstovai susitiko su VSTT vadovybe
2021-12-31

Gruodžio 29 dieną Lietuvos aplinkos apsaugos sistemos darbuotojų profesinės sąjungos (LAASDPS) atstovai susitiko su Valstybinės saugomų teritorijų tarnybos (VSTT) vadovais. 

 

Susitikimo metu VSTT vadovai profesinei sąjungai pristatė planuojamos Saugomų teritorijų valdymo sistemos pertvarkos koncepciją. Oficialios procedūros šiuo klausimu pradėtos dar nėra, tad sveikintina, kad su socialiniais partneriais apie tai pradedama kalbėti pokyčių planavimo pradžioje.

 

„LAASDPS atstovai jau ne pirmą kartą dalyvauja įvairių struktūrinių pokyčių procesuose, esame sukaupę nemažai patirties apie įvairių pokyčių pasekmes, gerąsias ir blogąsias patirtis. Tikiuosi, kad šios mūsų patirtys bus išnaudotos ir vykdant saugomų teritorijų valdymo sistemos pertvarką“, – sako Vaidas Laukys, LAASDPS pirmininkas.

 

Anot jo, susitikimo metu profesinės sąjungos atstovai pasidalino su VSTT vadovais pirminėmis įžvalgomis dėl numatomų pertvarkų, galimų grėsmių ir nesklandumų. 

 

„Mūsų pagrindinis siekis užtikrinti, kad nebūtų pažeisti VSTT darbuotojų ir profesinės sąjungos narių socialinės garantijos, nebūtų pablogintos darbo sąlygos, nebūtų prarastos darbo vietos. Taip pat akcentavome darbuotojų lūkestį, kad kiltų itin maži atlyginimai. Jie turi būti adekvatūs atliekamoms funkcijoms ir darbo krūviui“, – aiškina V. Laukys. 

 

Profesinės sąjungos atstovai susitikime pabrėžė, jog labai svarbu pokyčių metu neprarasti patyrusių ir daug žinių šioje srityje sukaupusių darbuotojų, išlaikyti juos ir sudaryti palankias sąlygas jų tolimesniam kvalifikacijos kėlimui. Savo ruožtu VSTT vadovai patikino, kad Saugomų teritorijų sistemos darbuotojų skaičius po pertvarkos nesumažės, bus galimybė persikvalifikuoti (esant poreikiui), o darbo užmokestis nemažės.

 

Taip pat sutarta nuolat keistis aktualia informacija ir įtraukti profesinės sąjungos atstovus į planuojamų pokyčių procesus tam, kad pokyčių metu nenukentėtų sistemos darbuotojai.

Ar esate vienos iš NPPSS organizacijų narys?