Pagalba
3550
narių
6
organizacijos
Pagalba
LAASDPS atstovų susitikimas su VSTT vadovais
2022-04-25

Praėjusį penktadienį Lietuvos aplinkos apsaugos sistemos darbuotojų profesinės sąjungos (LAASDPS) atstovų iniciatyva įvyko nuotolinis susitikimas su Valstybinės saugomų teritorijų tarnybos (VSTT) vadovais.

 

Kaip žinia, VSTT sistemoje rengiamasi pertvarkoms – nuo šių metų liepos 1 d. iš šiuo metu veikiančių 33 direkcijų bus suformuotos 4 nacionalinių parkų ir 4 regioninių parkų ir rezervatų direkcijos.

 

LAASDPS, rūpindamasi savo profsąjungos nariais, atidžiai stebi situaciją ir bando rasti atsakymus į nariams kylančius klausimus. Dalis darbuotojų jau įspėti ar pranešta apie numatomus pokyčius, tačiau kyla klausimų, kokias konkrečiai funkcijas, kokioje apimtyje teks dirbti naujoje įstaigoje, kaip keisis darbo krūviai, kokiomis sąlygomis? Taip pat svarbu, ar apgailėtinai žemi atlyginimai sistemoje bent kiek pakils? Ne ką mažiau svarbu ir tai, kaip planuojamos pertvarkos paveiks darbuotojų kasdienybę.

 

Susitikimo metu VSTT vadovybė aiškino adekvačiai vertinanti situaciją ir keliamus klausimus, operatyviai teikia atsakymus, reaguoja į pastabas, pripažįsta, kad galėjo būti išsamesnės informacijos ir anksčiau. LAASDPS atstovai buvo informuoti, kad atsižvelgiant į kylančius klausimus, VSTT vadovybė balandžio 26 d. organizuoja konsultacijas saugomų teritorijų sistemos darbuotojams, kurių metu bus atsakyta į rūpimus klausimus.

 

Susitikimo pabaigoje diskusijų dalyviai sutarė, kad panašaus formato diskusijos yra prasmingos ir naudingos. VSTT vadovybė priėmė LAASDPS atstovų siūlymą dar ne kartą susitikti ne tik iki planuojamos pertvarkos pradžios, bet ir po to, kad nuosekliai aptartų pertvarkos eigą ir užtikrintų darbuotojams saugias darbo sąlygas ir visas jiems priklausančias garantijas.

Ar esate vienos iš NPPSS organizacijų narys?