Pagalba
3800
narių
6
organizacijos
Pagalba
LAASDPS pirmininkas V. Laukys laikinai stabdo narystę profesinėje sąjungoje
2018-05-31

Lietuvos aplinkos apsaugos sistemos darbuotojų profesinės sąjungos (LAASDPS) pirmininkas Vaidas Laukys laikinai sustabdė narystę profesinėje sąjungoje bei pirmininko įgaliojimus. V. Laukys paskirtas laikinai eiti Aplinkos apsaugos departamento direktoriaus pareigas.

 

LAASDPS įstatai numato, kad tuo metu, kai profesinės sąjungos narys pagal darbdavio įgaliojimus jį atstovauja ar vykdo darbdavio funkcijas, narystė profesinėje sąjungoje sustabdoma. V. Laukio įgaliojimų stabdymas tęsis iki tol, kol konkurso būdu bus išrinktas Aplinkos apsaugos departamento direktorius. Gegužės 22 d. LAASDPS valdyba V. Laukio prašymui pritarė. LAASDPS pirmininko pareigas laikinai eis pirmininko pavaduotoja Judita Liukaitytė – Kukienė.

 

Primename, kad LAASDPS nuosekliai siekė ginti darbuotojų teises ir per pastaruosius metus atliko daug svarbių darbų: ėmėsi Dzūkijos nacionalinio parko darbuotojų problemų sprendimo; Aplinkos ministerijai išsakė abejones dėl planuojamų reformų ir jų metu galinčių nukentėti darbuotojų; su aplinkos ministru tarėsi, kaip pasiekti ne tik efektyvumo, bet ir darbuotojų saugumo bei kompetencijos išsaugojimo vykdant sistemos pokyčius; pasiekė, kad skubotai suplanuota Valstybinės miškų tarnybos pertvarka nebūtų pradėta; su Lietuvos hidrometeorologijos tarnybos vadovybe aptarė įstaigos struktūrą, akcentavo, kad pokyčiai turi vykti tariantis su darbuotojais; siekė didesnių atlyginimų ir apmokėjimo už budėjimą. Ne mažiau svarbu tai, kad nemaža dalis profesinės sąjungos siūlymų įtraukti į naujai kuriamos aplinkos apsaugos valstybinės kontrolės sistemą. Pats aplinkos ministras akcentavo, kad reformos bus vykdomos atsižvelgiant į profesinės sąjungos siūlymus.

 

Iki šiol vykdyta veikla nenutrūksta, planuoti darbai tęsiami, o visi kylantys klausimai derinami įprastine tvarka. Profesinė sąjunga ir toliau gins aplinkos sistemos darbuotojų teises ir interesus, spręs Jums kylančias problemas.

 

Jei turite klausimų, darbe susidūrėte su problemomis, prašome kreiptis į l.e.p. pirmininkę J. Liukaitytę-Kukienę tel. 8  602 72147 arba el. paštu aplinkosprofsajunga@pareigunai.lt, info@pareigunai.lt

Ar esate vienos iš NPPSS organizacijų narys?