Pagalba
3200
narių
6
organizacijos
Pagalba
LAASDPS surengė baidarių žygį Ignalinos raj.
2016-07-26

Šiais metais beveik 60 žygeivių būrys ankstyvą rytą susitiko Almojo ežero stovyklavietėje. Organizatoriai džiaugias, kad šiemet dalyvių tarpe buvo ir tie, kurie po praėjusių metų sunkaus žygio sakė, kad baidarėmis visai nebeplauks.

Po trumpos žygio organizatoriaus Viktoro Ksenzovo informacijos apie laukiantį plaukimą baidarėmis bei maršrutą visi buvo nuvežti prie Kiaunos upės. Žygis prasidėjo beveik nuo šios upės ištakų – Kiauno ežero.Siaura, vandeninga Kiauna vingiuoja per Labanoro sengirę, todėl plaukimas buvo išties įdomus ir nuotaikingas. Medžių užvartos, nuolat besikeičiantys miškai, pakrančių sodybos, gražūs kaimeliai (Stirninė, Briedinė, Žvirbliškė), įsikūrę prie vaizdingos Kiaunos atkarpos, plaukimą tik paįvairino. Didžiuliai medžiai, skaidrios upės atavarai, apgaulingi, sraunūs vingiai, užvirtę medžiai, akmenys neleido žygeiviams atsipalaiduoti. Baidarėms perskrodus Gilūto ir Sekluočio ežerus, tos dienos kelionė Kiauna buvo baigta.

Vakare stovyklavietėje laukė Viktoro ant laužo pagaminta žygeiviška košė. Drūtai pasistiprinus buvo imtasi aktyvaus poilsio: tinklinio, krepšinio ir kitų žaidimų. Daug smagaus juoko skambėjo žaidžiant imituotą tinklinį, kai komandos su drobule turėjo per tinklą permetinėti didžiulį kamuolį.

Kita diena vėl prasidėjo nuostabiu Viktoro viralu – šurpa. Pasistiprinę šiltu maistu žygeiviai turėjo galimybę dar kartą prisiminti Bukos upelio staigius vingius, įvairius kliuvinius.

Profesinė sąjunga visų dalyvių vardu dėkoja pagrindiniam baidarių žygių organizatoriui Viktorui Ksenzovui ir jam talkinusiai Mantei Ramanauskienei už puikų renginį, o mūsų narėms sinoptikėms nuoširdus ačiū už puikų orą žygiui.

LAASDPS informacija

Ar esate vienos iš NPPSS organizacijų narys?