Pagalba
3700
narių
6
organizacijos
Pagalba
Lenkijos televizija: policijos pareigūnai masiškai palieka tarnybą
2017-08-22

Lenkijos televizijos kanalo „Superstacja“ reportaže teigiama, kad Lenkijos policija jau kurį laiką išgyvena krizinį etapą. Dėl mažų atlyginimų ir pensijų, vadovybės įsakymų, policijos pareigūnai masiškai palieka tarnybą, o jaunimą pritraukti darosi vis sudėtingiau.  

 

Reportaže teigiama, kad liepos mėnesį tarnybą paliko apie 4 tūkst. pareigūnų, o norinčiųjų įsidarbinti skaičius sumažėjo kone trigubai. Pareigūnai teigia, kad pagrindinės priežastys – maži atlyginimai ir pensijos, privalomas 25-erių metų darbo stažas, norint šią užsitarnauti. Darbuotojų netenkina ir dabartinės policijos vadovybės įsakymai, o krizinę padėtį dar labiau aštrina bendra šalies politinė situacija. Panašios tendencijos, anot Lenkijos žurnalistų, vyrauja ir Lenkijos kariuomenėje.

 

Akivaizdu, kad Lenkijos policijoje permainos – neišvengiamos. Jei policijos pareigūnų ir toliau mažės, tarnybai bus sudėtinga užtikrinti vidinį šalies saugumą.

 

Reportažą originalia lenkų k. Žiūrėkite čia: http://www.superstacja.tv/wiadomosc/2017-08-12/kryzys-kadrowy-w-polskiej-policji/

Ar esate vienos iš NPPSS organizacijų narys?